Ayakkabı Gıcırdaması Nasıl Önlenir?

0

Pek çok kişi için oldukça can sıkıcı problemler arasında ilk sıralarda gelen ayakkabı gıcırdaması, özellikle kalabalık ortamlarda dikkat çekerek kişilerin kendilerini mahcup hissetmelerine neden olabilir. Bu nedenle ayakkabı gıcırdaması sorunu yaşayanlar genellikle çeşitli yollar ile bu problemi gidermeye çalışırlar.

Ayakkabı Gıcırdaması Nasıl Önlenebilir?

Ayakkabı gıcırdamasını önleyebilmek için uygulanabilecek bazı teknikler bulunur. Bu teknikler ile dileyen herkes yere bastığında yüksek sesler çıkartarak çok rahatsızlık veren bu problemi kolaylıkla çözme fırsatı bulabilir. Gıcırdayan ayakkabılarda uygulanabilecek yöntemlerden ilkinde bir miktar sıvı yağ ve bir adet ayakkabının içine girebileceği büyüklükte kaba gereksinim duyulur. Deri Çanta ve Ayakkabıdaki Çizikler İçin Çözüm

Kabın içerisine zeminini tamamen kapatacak şekilde sıvı yağ döküldükten sonra gıcırdama sorunu olan ayakkabı dikkatli bir şekilde yerleştirilir ve yaklaşık 24 boyunca bekletilir. 24 saatin bitiminde ise temiz bir bez yardımı ile güzelce temizlenerek kurulanır. Bu işlem sonrasında ayakkabılarda meydana gelen gıcırdama problemi sonlanacaktır. Sadece ayakkabılarda değil, gıcırdayan botlarda da aynı teknik kullanılarak kolay bir çözüm sağlanabilir. Kuru veya Sert Deri Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Ayakkabı Gıcırdamasını Önlemede Alternatif Yöntemler

Sıvı yağ ile ayakkabı gıcırdaması problemini giderme işlemi çoğu zaman başarı ile sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda gıcırdama sesinin tamamen kesilmemesi halinde alternatif tekniklere yönelmek mümkündür. Bunun için ayakkabısında problem olan kişilerin kendilerine en yakın ayakkabı tamircisine giderek ayakkabılarının altına ince bir lastik taban çaktırmaları sorunu kökünden halledebilir. Bu sayede ses çıkaran ayakkabı problemi ayakkabının tabanına çakılan lastik eriyene kadar tamamen yok edilebilir. Sıvı yağ yöntemine göre bir miktar daha masraflı olan bu teknik kesin çözüm sağlaması sayesinde gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Lastik çaktırma işlemi esnasında ayakkabı tamircisi ile konuşulup kaliteli malzeme kullandığından emin olmak önemlidir. Ayakkabılarınız Nasıl Daha Yeni Görünür?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.