Babaların Çocuklarına Kadınlar Hakkında Öğretmesi Gereken 7 Madde

0

Bir kadın hakkında, babaların oğullarına vermesi gereken öğütleri sizler için derledik. İnanın ki okurken siz de bu öğütleri gelecekteki çocuğunuza aktarmak isteyeceksiniz.

Kapısına Kadar Git Ve Onu Güven içinde Evine Bırak

Centilmen erkeklerin ortak özelliği, hayatlarındaki kadınları ya da kız arkadaşlarını koruyarak ve kollayarak, onları güven içinde hissettirmeleridir. Dışarı çıktığınız bir kızın siz gittikten sonra güven içinde olacağından emin olduğunuz an oradan yavaş yavaş uzaklaşabilirsiniz. Babalar, oğullarına bunu öğütlemeliler.

Üşürse Ceketini Vermeyi Teklif Et

Klasik bir film sahnesidir, üşüyen kadına erkeğin ceketini vermesi… Hayatınızdaki insana kendinizden daha fazla değer vermeye başladığınız an bir şeyler de değişmektedir. Bu açıdan onun üşümemesi ve kendini kötü hissetmemesi için üzerinizdeki ceketi ona verin. Babalar çocuklarının centilmen olmasını öğretmeliler.

Arabanın Kapısını Onun İçin Aç

Onu arabaya bindiriyorsunuz ama kapıyı siz açmıyor musunuz? Unutmayın, bir hanımefendi ile birlikte dışarı çıkıyorsanız, onun arabaya bineceği kapıyı da muhakkak ki siz açmalı ve ona yardımcı olmalısınız. Babaların çocuklarına vermesi gereken öğütlerden biri de bu olmalı.

Onun Ailesinin Düşüncelerine Ve İsteklerine Saygı Duy

Siz nasıl anneniz babanız için önemli iseniz, hayatınızdaki kadın da ailesi için o kadar önemli. Bu nedenle onun ailesinin isteklerine ve beklentilerine mutlaka saygı duymalısınız. Babalar çocuklarını bunu da tavsiye etmeliler.

Onu Koruyucu Davran Ve Kendisini Güvende Hissetmesini Sağla

Hayatınızdaki kadına verdiğiniz değeri, aynı zamanda ona karşı koruyucu bir yaklaşım sergileyerek de gösterebilmeniz mümkündür. Kadınlar, erkeklerinin yanında güvende hissetmek ve huzurlu olmak isterler. Ona, bunu belli edin. Doğrudan değil ancak dolaylı yoldan kendisini koruduğunuzu ve kolladığınızı bilmesi, hayatınızın kadınına psikolojik olarak da iyi hissettirecektir. Babalar, oğullarının koruyucu ve kollayıcı olmasını öğretmeliler.

Hesabı Sen Öde

Yemeğe davet ettiğiniz bir kadının hesabını ödemek çok şart olmasa da büyük bir centilmenlik örneğidir. Siz davet ediyorsanız, siz dışarı çıkarıyorsanız, hesabı da siz ödeyebilirsiniz. Özellikle ataerkil toplumlarda babalar, çocuklarına bunu da nasihat edebilirler.

Ellerine Hâkim Ol

Kadınlar istemediği takdirde erkeklerin kadınlara hiçbir şekilde baskı yapmamasını babalar oğullarına mutlaka öğütlemelidirler.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.