Bahçedeki Salyangoz Sorunu İçin Doğal, Kesin Çözüm

0

Salyangozlar, bahçenizde özenle yetiştirdiğiniz çiçek, sebze gibi bitkilerinizi yemeye, onlara zarar vermeye çok isteklilerdir. Bahçenizde salyangoz istilası varsa, sadece bir doğal malzeme ile onlardan kolayca kurtulabilirsiniz, hem de onlara zarar vermeden!

Salyangozlar, bahçeler için en büyük sorunlardan birini oluşturur. Özellikle geceleri, gerçek bir ziyafet için ortaya çıkarlar ve sabah uyandığınızda bahçenizde üzücü bir manzara ile karşılaşmanız büyük olasılıktır.

Salyangozlar, genellikle Nisan-Mayıs aylarında üremeye başlarlar ve 50 civarında yumurta bırakırlar. 3 hafta gibi bir süre sonra da yavrular yumurtadan çıkmaya başlarlar. İşte bu nedenle onlardan kurtulmak önemlidir.

Salyangozlardan kurtulmak istiyor ama onlara zarar vermek de istemiyorsanız, çok pratik bir çözümle bunu başarabilirsiniz.

Salyangozlardan kurtulmak için kullanacağınız yüzde 100 doğal, çevre dostu ürün sarımsak! Sarımsağın güçlü kokusu salyangozların bahçenizden uzak durmasını sağlayacaktır.

Salyangozlar için sarımsağı nasıl kullanacaksınız?

İki baş sarımsağı iyice ezin.

Bir litre suyu kaynama noktasına getirin ve ezdiğiniz sarımsakları kaynayan suya ekleyin, 10 dakika daha kaynatıın.

Sarımsaklı su soğuduktan sonra süzün ve bir şişeye koyun.

Salyangozlar için sarımsaklı suyu kullanacağınız zaman, bir sprey şişesine bir litre su koyun ve 2 yemek kaşığı da sarımsaklı sudan ekleyin. Çalkalayarak karışmalarını sağlayın.

Salyangozlar tarafından yenen bitkilerinize püskürtün.

Şişeye koyduğunuz sarımsaklı suyu düzenli olarak bitkilerinizde kullanarak salyangozların bahçenizden kaybolduklarını sağlayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.