Bahçenizde Süt Kullanmanız İçin 6 Neden

0

Bitkiler suyla gelişse de, sütleri de severler! İlginç bir şekilde, çeşitli kaynaklar sütün bahçeniz ve bitkileriniz için yararlı olabileceğini ortaya koymaktadır. Doğal bahçe gübrenizi kendiniz yapabilirsiniz

Bahçenizdeki bitkilere su ile birlikte süt de koymanız durumunda ne gibi faydaları olduğunu aşağıda görebilirsiniz.

  1. Süt gübre görevi görür

Sütün içindeki kalsiyum içeriği, bir bitkinin yapısını güçlendirmeye yardımcı olur. İnsanların sütten aldıkları aynı besleyici özellikler bitkilerin beslenmesine ve korunmasına da yardımcı olabilir. Ayrıca, sütte bulunan doğal şeker de bitkilerin sağlığı açısında faydalıdır. Bahçede yumurta kabukları nasıl kullanılır?

  1. Süt dezenfekte edebilir

Direkt güneş ışığı alan bölgelerde uygulandığında, süt güçlü antiseptik özellikler geliştirir. Bitkileriniz hastalandığında dezenfekte etmek için zararlı kimyasallar kullanmak yerine, sütten yararlanabilirsiniz.

  1. Süt mantarları önleyebilir

Su ile seyreltilmiş sütün bitkilerin yüzeylerine uygulanması küf ve çürüme gibi mantar hastalıklarıyla savaşmaya yardımcı olur. İyi bir sonuç için, bir ölçü sütü iki ölçü su ile karıştırın. Karışımı bitkilerin yapraklarına on günde bir püskürtün. Bahçede neden bebek pudrası kullanmalısınız?

  1. Süt toprağınızın sağlığını iyileştirir

Bitkilerinizi dikeceğiniz toprağa süt eklemeniz, toprağı daha sağlıklı hale getirir.

  1. Domateslerinizi korur

Bahçenizde ya da balkonunuzda domates yetiştiriyorsanız, onları hastalıklardan korumak için, bir ölçü sütü on ölçü su ile karıştın ve her hafta birkaç kez domateslerinize püskürtün. Bahçeden tarçın kullanmak için çok neden var

  1. Süt bazı böcekleri caydırabilir

Düzgün kullanıldığında inek sütü böcekleri ve yaprak bitleri gibi böcekleri caydırmaya yardımcı olabilir. İyi bir sonuç için, ara sıra sulandırılmamış sütü toprağa dökebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.