Balayından Döndükten Sonra Gelinin Yapması Gerekenler

0

Düğünün ardından çıkılan balayından sonra sizi bekleyen bazı işler var. Özellikle nikahın ardından gelinlerin bazı düzenlemeler yapmaları gerekir. Bu yazımızda bu balayı sonrasında gelini bekleyen işleri yazdık.

 

Yeni Adresinizi bildirin

Ardık kocanızla yeni evinizde yaşamaya başlıyorsunuz. Bu adresi tüm arkadaşlarınıza, banka, işyeri ve abonesi bulunduğunuz tüm kurum ve kuruluşlara bildirin.

 

Balayı görüşünüzü paylaşın

.İyi ya da kötü balayı deneyimlerinizi paylaşın. Böylece sizden sonra aynı yerlere gitmek isteyenlere çok değerli deneyimlerinizi aktarmış olursunuz.

 

Sigorta yaptırın

Düğünde takılan takılar ile yeni evinizi sigorta yaptırmayı unutmayın. Tüm takılarınızı sigortaya ilave ettirmeyi unutmayın. Bu arada işlerinizde özel sağlık sigortanız varsa, eşinizi de bu sigortaya dahil edebilirsiniz. Bunun için mutlaka işyerinizin İnsan Kaynakları departmanı ile konuşun.

 

Gelinliğinizi temizletin

İsterseniz gelinliğinizi saklamak isteyin isterseniz satın. Düğün gecesi giydiğiniz gelinliğin temizlenmesi gerekiyor. Aslında gelinlikte bulunan lekelerin çıkması için düğünün ertesi günü temizlenmesi daha iyi olacaktır. Bunun için bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.

 

Ödünç aldıklarınızı iade edin

Aile üyelerinden veya arkadaşlarınızdan düğün için ödünç aldığınız bazı eşyalar olabilir. Ödünç aldığınız bu eşyaları temizledikten sonra içine teşekkür mektubu koyarak aile üyelerine veya arkadaşlarınıza iade etmeniz onları mutlu edecektir.

 

Arkadaşlarınızı ziyaret edin

Balayından döndükten sonra yakın kız arkadaşlarınızla eğlenceli bir gece düzenleyebilirsiniz. Böylece düğün hakkında konuşarak o gece hakkında bilmediğiniz keyifli anları öğrenebilirsiniz. böylece her zaman yanınızda olan arkadaşlarınıza teşekkür etmiş olursunuz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.