Balonlu Naylon ile Yapılacak 10 Şey

0

Balonlu naylon eşyaları sarmak dışında çok daha farklı şeyler için kullanılabilir. Yazımızı okuyunca balonlu naylonun kışın sizi nasıl sıcak tutabileceğini, sert yüzeylerin oturulması rahat hale nasıl dönüşeceğine dair farklı kullanımlarını göreceksiniz. Evet her evde balonlu naylon bulunmasından fayda var.

1. Tuvalet rezervuarı yoğuşmasını önlemek için kullanın
Tuvalet rezervuarı sıcak, nemli havalarda terliyorsa, balonlu naylon terlemeyi önleyici olabilir. Rezervuarın içini balonlu naylonla kaplamak, tankın dışının soğumasını ve ılık, nemli hava ile temas ettiğinde yoğuşmasını önler. Depoyu kaplamak için, depo altındaki besleme musluğunu kapatın ve depoyu boşaltıp yıkayın ve kurulayın. Büyük düz yüzeylere uygun boyutlu balonlu naylonu yapıştırmak için silikon dolgu macunu kullanın. Bu Basit İpucu İle Tuvaletiniz Bir Ay Süreyle Temiz Kalsın

2. Dışarıdaki bitkilerinizi koruyun
Dış mekan saksı bitkilerinizi sıcak tutun ve kış donlarına karşı koruyun. Her kabı kabarcık sargıyla sarın ve koli bandı veya ip sabitleyin. Yalıtım toprağı tüm kış boyunca sıcak tutacaktır.

3. İçecekleri soğuk tutmak için kullanın
İçecekleri sıcak yaz günlerinde ferahlatıcı soğuk tutmak için alkolsüz içecek kutularını balonlu naylonla sarın. Dondurulmuş veya soğutulmuş piknik gıdaları için de aynı işlemi uygulayın.

4. Buzdolabında kullanın
Meyvelere ve diğer ürünlere zarar vermesini önlemek için buzdolabınızın sebzelik çekmecesini balonlu naylon döşeyin. Temizleme de daha kolay olacaktır. Naylon kirlendiğinde atın ve yenisiyle değiştirin. Sebze Ve Meyvelerin Tazeliğini Korumak İçin Yapılması Gerekenler

5. Yalıtım için kullanın
Pencere boyutunda geniş balonlu naylon kesin ve daha fazla sıcaklık ve kışın yakıt faturalarında tasarruf etmek için pencerelerin içine koli bantıyla yapıştırın. Daha az fark edilir kılmak için panjurlarınızı indirebilirsiniz. Pencerelerinizi “Balonlu Naylon” İle Yalıtabilirsiniz

6. Yatağınızın sıcak kalmasını sağlayın
Yatak örtüsü veya yorgan ile çarşafın arasına büyük bir balonlu naylon koyarak soğuk havanın serin bir gece yatağınıza girmesini önleyin. Sıcak havayı ve soğuk havayı dışarıda tutmakta ne kadar etkili olduğuna şaşıracaksınız.

7. Çalışma yüzeyini yumuşatmak için kullanın
Hassas cam veya çini onarırken, yanlışlıkla düşüp kırılmalarını önlemek için çlışma yüzeyini balonlu naylon ile kaplayabilirsiniz.

8. Aletleri korumak için kullanın
Kaliteli aletlerinizdeki aşınma ve yıpranmayı azaltın ve ömürlerini uzatın. Araç kutunuzu balonlu naylon ile bölümlere ayırın.

9. Kamp yaparken açık havada uyumak için kullanın
Bir sonraki kamp gezinizde daha iyi bir gece uykusu çekin : Uyku çantanızın altında bir paspas kullanmak için 2 metrelik balonlunaylon taşıyın. Uyku tulumunuz olmasa bile balonlu naylonu iki kat yapın, kenarlarını bantlayın. Size yeni bir uyku tulumu olur.

10. Sert koltuklar ve banklar için kullanın
Bu sert stadyum koltuklarını veya banklarını yumuşatmak için balonlu naylon kurtarıcınız olur.


Share.

About Author

Comments are closed.