Banyo Fayanslarında Küflü Alanları Temizleyebilirsiniz

0

Banyonuzun özellikle küvet veya duşakabinin bulunduğu yerlerdeki fayans araları bir süre sonra sürekli nemli kalması sebebiyle küf oluşmaya başlar. Aralardaki derzler bir süre sonra ovulamaz hale gelir ve siyah bir görüntü oluşur. Bu durumda yapabileceğiniz çok basit bir işlem var.

Neye ihtiyacın var
Beyaz Sirke
Aşındırıcı olmayan Sünger
Ressam Bantı
Banyo için silikon

banyo-kufu2

Yapılışı
Öncelikle küf sebebiyle siyah olan alanları bir macun veya maket bıcağı kullanarak temizleyin.

Bıçakla temizleme işlemenin bitmesinden sonra Yüzeyi iyice temizleyin. Bu alanı temizlemek için alkol, çamaşır suyu kullanılması tavsiye ediliyor ancak sadece sirke kullanmanız yeterlidir.

Gelecekteki yeni küflerin oluşmasını önlemek için kazıyıp temizlediğiniz alanları iyice kurutun. mutlaka bir gece kurumalıdır. kurutma işlemini hızlandırmak için saç kurutma makinasını da kullanabilirsiniz.

banyo-kufu3

silikon yapacağınız bölümün etrafına ressam bantlarını yapıştırın. Böylece fazla taşmalara engel olursunuz. Düz ve düzgün bir çizginin elde edilmesine yardımcı oluyor ve temizlemeyi daha hızlı ve daha kolay hale getiriyor .. Not: Bu adımı atlamayın, zaman ve çabaya değer. .

Silikonun ucunu 45 derecelik bir açıyla kesin. Uçtaki açıklık, eklem ile aynı boyutta olmalıdır (mavi bant arasındaki alan).

Silikon tabancası yardımıyla aralara sıkın. Silikonu sıktıktan sonra nemli bir bez veya kağıt havlu, ıslak bir parmak veya bir buz küpü ile pürüzsüz hale getirin.
Amacınız tamamlandığında içbükey ve hatta yüzeye sahip olmaktır. Not: Bir buz küpü kullanırsanız çok başarılı olur. Çünkü silikon buza yapışmıyor.

banyo-kufu4

Bandı dikkatlice çıkarın ve geride kalan lekeleri düzeltin.
Küveti kullanmadan önce silikonun kuruması için 24 saat bekleyin.

İsteğe Bağlı Adım: Eğer silikonu boyamak istiyorsanız, boyanabilir bir silikon kullandığınızdan emin olun ve boyanmadan önce en az 24 saat kurumaya bırakın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.