Banyonuzda Değiştirmeniz Gereken 9 Şey

0

Banyonuzu, tuvaleti, muslukları temizliyorsunuz ve banyonuz temiz görünüyor. Ancak banyoda bulunan bazı eşyaları da görünüşü iyi bile olsa zaman zaman değiştirmeniz gerekir. Bu yazımızda neleri ve ne sıklıkla değiştirmeniz gerektiğini ele aldık.

1. Lif
Cildinizi duşta temizlemek için lif kabağı veya el bezi kullanıyorsanız, her kullanımdan sonra iyice durulayın. Ayrıca her hafta beyaz sirke ile ıslatılarak lif kabağı ve liflerin ömrünü uzatabilirsiniz. Bulaşık Deterjanı Banyonuzda Harikalar Yaratır!

Ne Zaman Değiştirilir: Lif kabağı ve lifler iki ayda bir veya her ne zaman bir ürün kalıntısı veya bir koku olduğunu gördüğünüzde değiştirin.

2. Kozmetik ve Cilt Bakım Ürünleri
Kozmetik ve cilt bakım ürünleri süresiz değildir. Hiçbirinin son kullanma tarihinden sonra kullanmayın.

Ne Zaman Değiştirilir: Paketin üzerindeki son kullanma tarihinden sonra değiştirin (özellikle ürün bir pompa şişesinde değilse).

3. Diş Fırçaları
Diş fırçası kılları zamanla aşınır ve yıpranır. Aşınmış kıllar dişlerinizi düzgün bir şekilde temizleyemez! Bu nedenle, diş fırçanızı veya diş fırçası kafanızı düzenli olarak değiştirmek çok önemlidir.

Ne Zaman Değiştirmeli: Diş fırçası veya diş fırçası başınızı her 3 ayda bir ve grip gibi hasta olduktan sonra değiştirin. Bu Mucize Ürün Banyonuzu Daha Temiz Yapabilir

4. Banyo Paspasları
Zamanlarının çoğunu banyo zeminde geçirdikleri için banyo paspaslarınızı düzenli olarak yıkamak önemlidir. Ancak bazı banyo paspasları yıkamada iyi çalışmayan destekleyici katmanlara sahiptir ve bu da işleri zorlaştırabilir.

Yeni bir banyo paspası için alışveriş yapıyorsanız, hafif ve makinede yıkanabilir bir tane arayın. Yıkamak ve kurutmak ne kadar kolaysa o kadar iyidir!

Ne Zaman Değiştirilir: Banyo paspasınızı görünüşte hasar gördüğünde veya eskisi kadar emici değilse değiştirin.

5. Banyo Havluları
Uygun bakım ile banyo havluları değiştirilmeden önce yıllar sürebilir. Havlularınızın küflü bir koku aldığınızda veya eskisi kadar emici olmadığını fark ederseniz, bunları değiştirin. Banyonuzun Her Zaman Temiz Kokmasının Yolları

Ne Zaman Değiştirilir: Banyo havlularını yıprandıklarında, delikler olduğunda ya da fiziksel olarak hasar gördüğünde değiştirin.

6. Saç fırçaları
Banyo havlusu gibi, iyi bir saç fırçası da uygun bakımla yıllarca dayanabilir! Saç fırçaları ile ilgili en önemli şey onları temiz tutmaktır.

Ne Zaman Değiştirilir: Kıllar zarar gördüğünde veya yatak çatlamaya başladığında saç fırçanızı değiştirin.

7. Tuvalet Fırçası
Tuvalet fırçanız, tuvaleti temiz ve hijyenik tutmanın önemli bir parçasıdır. Her hafta yaklaşık birkaç ağartıcı ağartıcı ile sıcak suyla ıslatıp temizlediğinizden emin olun. Banyonuzda Saklamamanız Gereken 5 Şey

Ne Zaman Değiştirilir: Kıllar zarar görmüşse veya evden biri ishal olduysa tuvalet fırçanızı değiştirin.

8. Tek kullanımlık jilet
Tek kullanımlık jiletler her kullanımdan sonra keskinliğini kaybeder kullanmaya devam etmek cilt tahrişine, batıklara ve diğer talihsiz yan etkilere neden olabilir.

Her bir tıraş bıçağından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için, tıraş bıçağının her kullanım arasında tamamen kurumasını bekleyin.

Ne Zaman Değiştirilir: Tahrişi önlemek için her 5-7 tıraşta tek kullanımlık jiletleri değiştirin. Bulaşık veya Banyo Lifinizi Yetiştirebilirsiniz

9. Makyaj Fırçaları ve süngerler
Makyaj fırçalarını, süngerleri ve diğer aplikatörleri değiştirme oranı hem ürünün kalitesine hem de ne sıklıkta temizleyeceğinize bağlıdır. Kaliteli fırçalar düzenli olarak yıkanırlarsa bir yıl veya daha fazla dayanabilir!

Ne Zaman Değiştirilir: Her 3-4 ayda bir, düşük kaliteli makyaj fırçalarını ve güzellik süngerleri gibi daha az dayanıklı aplikatörleri değiştirin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.