Banyonuzda Yetiştirebileceğiniz 5 Şahane Bitki

0

Banyoda çiçek yetiştirme fikri çok ilginç gelse de, aslında mümkün. Son zamanlarda birçok dekorasyon dergisinde de görmeye alışık olduğumuz gibi, klasik beyaz banyolar, artık yerlerini yeşillikler içinde banyolara bırakıyor. Banyonuzu baştan aşağı yenilemek yerine bu minik dokunuşlarla bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Aloe Vera

Her evde bulunması gereken bir bitki olan Aloe Vera, birçok cilt problemine iyi geliyor. Kaşıntı, yanık, böcek sokması gibi yaralara Aloe Vera ile anında müdahale edebilirsiniz. O halde bu mucizevi bitkiyi elimizin altında bulundurmakta fayda var. Ancak Aloe Vera yetiştirebilmek için banyonuzun çok iyi güneş alması ve sıcak olması gerekiyor. Oldukça dayanıklı olan Aloe Vera bitkisini banyonuzda veya evinizin herhangi bir köşesinde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

Açelya

Güzel görünümlü ve mis kokulu açelya, banyonuza kesinlikle çok yakışacak. Kısmen gölgede yetişebilseler de, açelyalarınızın bakımı için banyonuzda yine de gün ışığına ihtiyaç duyacaksınız.

Kurdele Çiçeği

Kurdele Çiçeği, nemli ortamları sevdiği için banyonuzda rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Özellikle tavandan sarkıtacağınız birkaç saksı Kurdele Çiçeği banyonuza çok egzotik bir hava katacak.

 

Çin Herdemyeşili

Evin havasını da temizleyen bu bitkiyi yetiştirmek için banyolar kesinlikle en iyi ortam. Gölgeli, nemli ve ılık ortamları seven Çin Herdemyeşili’nin koyu renk yaprakları güneşe daha az ihtiyaç duyar. Banyolarınıza canlılık katmak için en iyi tercihlerden biri olan Çin Herdemyeşili’ne banyonuzda yer açın!

Gardenya

En popüler iç mekan bitkilerinden olan Gardenya, gölgeli ve nemli ortamları sevdiği için banyonuzu da çok sevecek mis kokusuyla ferahlık saçacak. Ancak yine de Gardenya bakımı için biraz doğal gün ışığı gerekiyor. Eğer banyonuz biraz olsun gün ışığı alıyorsa, banyonuzu Gardenya ile ödüllendirebilirsiniz!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.