Başka Ülkelerde Asla Yapılmaması Gereken 9 Şey

0

Yurt dışına gezi mi planlıyorsunuz? Tatile çıkmadan gitmek istediğiniz ülkenin bilmeniz gereken bazı kuralları olabilir. Orada yaşayan insanları rahatsız etmemek için bu kuralları bilmekte yarar var.

Bazı ülkelerde bahşiş vermek zorunluyken bazı ülkelerde rahatsız edici ve aşağılayıcı olabilir. Ya da gülümsemek yanlış anlaşılabilir.

Rusya’da yabancılara gülümsemeyin
Rusya’da birine gülümsemek gerçek bir yakınlık göstergesidir. Eğer karşınızdaki kişiyi tanımıyorsanız, sizi samimiyetsiz olarak düşünebilirler. Tatildeyken yapmayı bırakmanız gereken hatalar

Hindistan’da sol elinizi kullanmayın
Sol tarafın Hint kültüründe kirli olduğu düşünülür, bu nedenle daima sağ el, birini selamlamak, para alışverişinde bulunmak, yemek yemek için kullanılır.

Çin’de tabağınızdaki her şeyi yemeyin
Eğer tabağınızda tüm yemekleri yerseniz, bu ev sahibinin size yeterli yiyecek vermediğini gösterir. Tamamen stressiz bir tatil için 10 ipucu

Norveç’te kornaya basmayın
Korna sadece acil bir durumda kullanılır; bu nedenle gereksiz korna sesleri sürücüler için panik yaratabilir.

Fransa’da merhaba demek unutmayın
“Bonjour madam, mösyö” ağzınızdan çıkan ilk kelimeler olmalı, aksi halde karşınızdaki kişinin kötü hissetmesine neden olabilirsiniz.

Almanya’da elleriniz cebinizde konuşmayın
Elleriniz cebinde biriyle konuşmak saygısızlık olarak nitelendirilir. Ayrıca, yemek masasında ellerin dizlerin üzerine konulmaması, masanın üzerinde tutulması gerekiyor. Yine aynı şekilde bu da saygısız ve kaba bir hareket olarak görülür. Tatile çıkacaklar için bagaj tüyoları

İrlanda’da bir taksi arka koltuğunda oturmayın
İrlanda başta olmak üzere Avustralya, Yeni Zelanda ve İskoçya’da takside arka koltuğa oturmak eşitlik ilkesine ters bir hareket olarak düşünülür.

Hindistan’da hediyeyi hemen açmayın
Eğer size bir hediye verildiyse hemen açmak bazı ülkelerde nezaket hareketidir. Oysa ki Hindistan’da verilen hediye hemen açılmaz. Tatile ihtiyacınız olduğunu gösteren 10 işaret

Hollanda’da ‘ne iş yapıyorsun’ diye sormayın
Yeni birileriyle tanışma ve sohbet sırasında birbirini daha iyi tanımak için sorulan sorular vardır. Bunlardan biri de ‘ne iş yapıyorsun’dur. Hollanda’da bu soru pek de hoş karşılanan bir soru değildir.


Share.

About Author

Comments are closed.