Başkasının Tuvaletini Tıkadığınızda Panik Yapmayın!

0

Banyoda birçok utanç verici şey olabilir, ancak hiçbiri başkasının tuvaletini tıkamaktan daha kötü değildir.

Başka birinin evinde misafirliktesiniz ve tuvaleti kullandınız. Sifonu çektiniz ve tuvaletin tıkandığını gördünüz. Bu garip durumdan kurtulmak için, hatırlamanız gereken ilk şey, nefes almak, sakin kalmak ve panik yapmamak.

Böyle bir durumda yapmanız gereken sadece bir kez sifonu çekmektir. Birden fazla sifonu çekmeniz durumunda, tuvaletin taşma riski olabilir. Tıkanan giderler nasıl açılır?

İlk yapmanız gereken bir tuvalet pompası olup olmadığını kontrol etmek olsun. Tuvalet pompasını kullanırken klozetin içinde su olmasına dikkat edin. Pompanın işe yaraması için tuvalette su olması gereklidir. Bir miktar da sıcak su ve bulaşık sabunu da ekleyin ve pompayı kullanın. İki doğal malzeme ile tuvaletinizi parlatın

Pompa bulamazsanız, saplı bir yer silme paspasını kullanabilirsiniz. Paspası dayanıklı ve büyük bir poşete koyun, poşeti sopaya mümkün olduğunca yukarı ve sıkı şekilde bağlayın. Paspası pompa olarak kullanın.

Tuvalet fırçası da pompa görevi yapar. Tuvalet fırçasını, tuvaletin deliğine yerleştirin. Bir pompa gibi itin ve çekin. Sorun çözüldükten sonra tuvalet fırçasını iyice temizlemeyi unutmayın. Tuvalet fırçasını doğru temizliyor musunuz?

Karbonat ve sirke ile tıkanmış klozet açma yöntemi
1 çay bardağı karbonatı, 1 su bardağı sirkeyi ve 1 litre sıcak suyu klozete dökün. klozet dibinde köpürme meydana gelecektir. 2-3 saat beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Sirke ve karbonat karışımı sadece organik yapıdaki cisimlerin erimesini sağlar.

Tuvalet, çocuk bezi, ped, oyuncak gibi maddeler nedeniyle tıkandıysa yapabileceğiniz tek şey profesyonel yardım almaktır. Evde tuvalet temizleme tableti yapabilirsiniz


Paylaş.

About Author

Comments are closed.