Bavul Hazırlamanın İpuçları

0

Yolculukların kimimiz için heyecanlı, kimimiz içinse neredeyse kâbuslara vesile taraflarından biri olan bavul hazırlığını hepimiz için daha kolay hale getirmek aslında mümkün. Özellikle sık seyahat edenleri birkaç küçük farklılıkla pek çok açıdan rahatlatacak ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz:

El Bagajı Tercih Edin

Eğer uçakla seyahat ediyorsanız bavul hazırlığının en önemli aşamalarından biri bavulunuzu uçak bagajına mı vereceğinize yoksa el bagajı olarak yanınıza mı alacağına karar vermek. El bagajı çoğu açıdan çok daha avantajlı olacağından, tavsiyemiz tercihinizi mümkün olduğunca el bagajından yana kullanmanız. Böylece hem bavulunuzun hava yolu şirketi tarafından kaybedilme olasılığını elemiş, hem de vardığınız yerde valiz bekleme derdinden kurtulmuş olacaksınız. Uçak seyahati yapmıyorsanız bile bavulunuzu küçük tutmayı alışkanlık haline getirin ki daha az eşya ile yetinip boşu boşuna ağırlık taşımayın.

Hafifleyin

El bagajına öncelik tanıdığımıza göre nasıl daha az eşya ile seyahat edebileceğimize bir bakmakta fayda var gibi. İlk olarak kendinizi, daha az eşya ile de güzel bir tatil yapabileceğiniz fikrine alıştırın. Emin olun, az seçenekle gittiğiniz ve böylece ne giyeceğinizi dert etmek zorunda olmadığınız bir tatil çok daha keyifli geçecektir. Örneğin bir haftalık bir tatil için iki çift ayakkabı aslında yeterlidir. Her şeyle yakışan açık renkte giysiler tercih edip küçük aksesuarlar yardımıyla bunları çeşitlendirebilirsiniz.

Fazla sayıda çorap ve iç çamaşırı almanıza da gerek yok. Konaklayacağınız standart bir yerde mutlaka bir şekilde banyoda çamaşır yıkayıp kurutabilirsiniz. Bunun için isterseniz kilitli poşetler veya muşamba çantalardan da faydalanabilirsiniz. Çamaşırları ve sabunu çantanın içine koyup biraz çitiler gibi yapıp sonra çamaşırlarınızı çıkarıp durulayabilirsiniz.

Seyahat Boyu Kozmetik

Yolculuklarda hafiflemenin en önemli adımlarından biri de büyük şampuan şişelerini yanınızda taşımak yerine seyahat boyu kozmetik ürünlerine geçiş yapmak olacaktır. Kullandığınız ürünün seyahat boyu üretilmiş olanını bulamıyorsanız piyasada satılan küçük plastik şişelerden edinerek büyük şişelerdeki ürünlerinizi bu şişelere doldurarak taşıyabilirsiniz. Bu sayede dönüş yolculuğunda daha da hafifleyebilirsiniz.

Bez Çantalar

Hem gittiğiniz yerde alışverişlerde veya plajda kullanmak hem de dönüşte gerekirse ekstra bir şeyler taşımak için büyük faydası olabilecek bez bir çanta yanınızda mutlaka bulunsun.

Giysileri Yuvarlayın

Giysilerinizi bavula yerleştirmeden önce yuvarlamayı deneyin. Ne kadar yer kazandığınızı görünce şaşıracaksınız.

Bavulunuz Kaybolmasın

Özellikle uçak yolculuklarında bavulunuzun fotoğrafını çekmek olası bir kaybolma durumunda görevlilerden yardım isterken işinizi kolaylaştıracaktır. Böylece birbirine benzer onca bavul arasından kendinizinkini tarif etmeye çalışmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca bavulun hem dışına hem de içine bir yere isim etiketi yerleştirmenizde fayda var. Dışarıdaki etiket düşerse, bavulunuzu açtıklarında da size ulaşabilsinler.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.