Bebek Yağının Şaşırtıcı 10 Farklı Kullanım Alanı

0

Bebek yağı sadece harika kokan bir ürün değil aynı zamanda çok yönlüdür. Ne tür bir bebek yağına sahip olursanız olun bunları çok farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz.

1. Güzel Parmaklar
Ellerine manikür yapma zamanı geldi mi? Bir pamuk pedine bir miktar bebek yağı sürün ve bunu ojeyi sürmeden önce tırnak etlerinize sürün. Yanlışlıkla tırnak etlerine bir miktar oje gelmesi halinde yağ çıkarılmasını çok kolaylaştıracaktır. Bu şekilde, tırnaklarınız harika görünecek! Bebek Şampuanını Kullanacağınız Farklı Alanlar

2. Yüzük Parmağınıza Sıkışırsa
Parmağınıza bir yüzük sıkışırsa panik yapmayın. Bebek yağı alın ve yüzüğün çevresine biraz sürün. Yüzük kayganlaşıp çıkacaktır.

3. Duş jeli raf ömrünü uzatın
Duş jeli şişenize bir miktar bebek yağı ekleyin ve karıştırın. Sadece duştan çıktıktan sonra cildiniz daha yumuşak hissetmekle kalmazsınız, aynı zamanda duş jeli de çok daha uzun süre dayanır.

4. Cildinizi daha yumuşak yapın
Topuklarınız kuru ya da çatlamışsa bebek yağı bu konuda size yardımcı olabilir. Yatmadan önce, topuklarınıza biraz yağ sürün ve çorapları giyin. Yağ cildinizi besler ve yumuşatır. Ertesi gün ayaklarınız çok daha yumuşak olacak. Ayaklarınız Bebek Ayağı Gibi Olsun

5. Makyaj temizleyici
Rimelinizi düzgün çıkarmakta sorun yaşıyorsanız pamuklu bir pedin üstüne birkaç damla bebek yağı sürün ve bununla kirpiklerinizdeki rimeli silin. Kolayca çıktığını göreceksiniz.

6. Tıraş
Tıraştan sonra süper pürüzsüz sonuçlar elde etmek için bebek yağını kullanabilirsiniz. Yağ sayesinde jilet cildiniz üzerinde çok yumuşak bir şekilde kayacak ve tahriş olasılığını azaltacaktır. Yağ dökmemeye dikkat edin, çünkü basıp kayma riski olabilir.

7. Etiketleri çıkarın
İnatçı etiketleri yüzeylerden çıkarmak için bir miktar bebek yağı sürün ve bir iki dakika bekletin. Artık etiketleri rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Bebeklerde Hindistan Cevizi Yağı Kullanmak İçin 20 Neden

8. Boya lekelerini çıkarın
İster duvar boyası isterse saç boyası olsun bebe yağıyla rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Yağı cildinizdeki lekeye sürün ve tekrar silmeden önce birkaç dakika bekletin. Bu, cildinizi tahriş etmeden boya çıkarma yöntemidir.

9. Kapı menteşeleri
Gıcırtılı menteşelerin sesinden bıktıysanı bebek yağı kullanmak çok daha kolaydır (ve daha ucuz). Menteşelerin üzerine bir kaç damla yağ damlatın ve sinir bozucu ses geçmişte kalsın. Bebek Pudrası Evde Nasıl Kullanılır?

10. Parlatıcı
Evinizin etrafında birkaç şeyi bebek yağının yardımı ile orijinal parlaklığına geri döndürebilirsiniz. Bir beze birkaç damla yağ damlatın ve deri, paslanmaz çelik, krom veya ahşabı ovalamak için kullanın; eşyalarınız daha önce hiç olmadığı gibi parlar.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.