Beyaz Bir Giysiden Ağartıcı Kullanmadan Leke Nasıl Çıkarılır?

0

Beyazlatma gücü için eski moda sıvı klorlu bir ağartıcıyı kullanmak beyaz giysilerde lekeleri çıkarmanın tek yolu değil. Bir takım potansiyel olarak daha az zarar veren ürünler yıkama öncesi ve sırasında leke sökücü olarak işlev görür. Lekelerinizin terden mi yoksa dökülmelerden mi oluştuğunu belirten küçük bir bilgi çamaşır suyu olmadan çıkarma konusunda en yakın arkadaşınızdır. Oje Lekesini Farklı Objelerden Nasıl Çıkarırsınız?

İhtiyacınız olabilecek malzemeler

Çamaşır deterjanı
Diş fırçası
Karbonat
Beyaz sirke
Limon suyu
Tuz
Hidrojen peroksit
Boraks
Oksijen temizleyici Meyve Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yapılışı

Leke yağlı ise o zaman lekenin üzerine bir damla sıvı çamaşır deterjanı dökün ve lekeyi diş fırçası ile ovun. 15 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Lekeyi ayrıca kabnotat ve su karışımı bir macunla yine diş fırçası yardımıyla ovabilirsiniz. 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Renkli Çamaşırlardaki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Kahve, çay veya çimen lekelerine doğrudan limon suyu veya beyaz sirke koyun. Kumaşın lekeli bölümlerine bol miktarda koyun ve yıkamadan önce 15 dakika bekletin.

Koltuk altı ve boyunlarındaki ter lekelerini masif tuzla sürünüz. Su ile yapıştırın, tuzla birlikte lekeli kısımları ovun. Yıkamadan önce 15 dakika bekleyin. Tuz kırmızı şarap ve kan lekeleri üzerinde de iyi çalışır. Mürekkep Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Toz oksijen temizleyici veya bir fincan beyaz sirke, kabartma tozu, hidrojen peroksit veya boraks çikolata lekesini çıkarmak için mükemmeldir. Bu maddeleri çamaşır makinasına suyuna ekleyebilirsiniz.

Ekstra ağartma gücü için parlak güneş ışığındaki beyaz giysilerinizi kurutun. Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.