Beyaz Giysilerin Solmasını Önlemenin 8 Yolu

0

Beyaz giysiler ve çamaşırlar bir kaç yıkamadan sonra renginde bir solma meydana gelir. ilk günkü gibi bembeyaz olmadıklarını farkedersiniz. Beyaz çamaşırların solmasının ardından bazı etkenler bulunuyor. Bunları bilir ve önlem alırsanız beyazlarınızı uzun süre solmadan kullanabilirsiniz.

1. Her giyimden sonra yıkayın
Onları göremiyor olsanız bile, görünmeyen vücut kirleri ve terleme, beyaz kumaşları zamanla sarı veya griye dönüştürebilir. Beyaz giysilerin parlaklığını korumak için 5 adım

2. Lekelere kısa zamanda müdahale edin
Ketçap veya kahve gibi yiyecek lekeleri verilir, ancak ter lekeleri gibi göremediğiniz şeyler de birikerek leke yapmaktadır. Koltuk altlarında sarı ter lekelerinin olmaması için yıkamadan önce leke çıkarıcı kullanın. çamaşırın üzerinde 15 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

3. Her zaman beyaz ve renkli kıyafetleri ayırın.
Genellikle kadınlar buna dikkat ediyor ama bu gerçekten çok önemli bir unsur. Çünkü uzmanlar, beyaz boyanın diğer boyaları çektiğini belirtiyorlar. Yani bir defadan bir şey olmaz diye düşünmeyin. Beyaz giysilerdeki sarı ter lekeleri nasıl çıkarılır?

4. Çamaşır suyu kullanmayın
Beyazlarınızı beyazlatmak için çamaşır suyu kullanmayın. Bir süre için çamaşırınız beyaz gibi görünebilir ama kısa süre sonra renginde hızla bozulma olacaktır.

5. Fazla deterjan kullanmayın
Deterjanların aşırı kullanımı kumaşların yapranmasına ve grileşmesine neden olur. Çünkü, köpük sebebiyle kumaşlarda bulunan kirler ve lekeler sıkışıp kalır ve istendiği gibi temizlenemez. Beyaz bir giysiden leke çıkarıcı kullanılmadan leke nasıl çıkarılır?

6. Çamaşır makinenize fazla yüklenmeyin
Çamaşırlarınızın temiz olabilmesi için suyun çamaşırlar arasında dolaşabilmesi gerekir. Çok sıkışık bir makina temiz yıkama yapamaz.

7. Kumaş için en uygun sıcaklık
Genellikle yapılan hatalardan biri beyazların çok sıcak su ile yıkanmasıdır. Evet mikropları öldürmek isterken beyaz giysinizin ömrünü kısaltıp renginin solmasına neden olduğunuzu biliyor musunuz? Giysileriniz leke olduysa merak etmeyin. Çaresi var

8. Bakım etiketine göre kıyafet kurutun
Aşırı kurutma, gardırobunuzun zamanla daha fazla yıprandığını gösterecek, bu yüzden ayarınızı etikete göre seçin. Ağartıcı kullanılırken yapılan yapılan 3 hata


Paylaş.

About Author

Comments are closed.