Beyaz Deri Saat Kayışları Nasıl Temizlenir?

0

Deri, modern kol saatlerinde kayış yapmak için kullanılan en yaygın malzemeler arasında yer almaktadır. Deri güçlü, dayanıklı bir malzeme olmasına rağmen, organik özellikleri lekelenmeye karşı savunmasız olmasını sağlar. Beyaz deri kir, yağ ve oksidasyonu daha belirgin hale getirir ve saatinize hoş olmayan kahverengi veya sarı bir renk verir. Tüm deri saatler eşit olarak oluşturulmaz ve bazı markalar özel bakım ve bakım gerektirebilir. Saatinizi kendiniz temizlemeye çalışmadan önce daima üreticinin bakım talimatlarını gözden geçirmelisiniz.

Saatin bilekliğinin deri kısımlarını temiz ve kuru bir bezle silerek yüzey kirini temizleyin. Bir parça damıtılmış beyaz sirke çözeltisini üç parça ılık su ile karıştırın, sonra iyice karıştırın. Sirke suyuna temiz, yumuşak bir bez batırın ve hafifçe nemli olacak şekilde sıkın. Kol saati bir aksesuardan fazlasıdır!

Malzemeyi temizlemek için saat kayışının tüm yüzeyini yavaşça bezle ovalayın. Bezle erişilemeyen alanları temizlemek için çözeltiye batırılmış bir pamuklu çubuk kullanın. Bir bardak ılık suya birkaç damla hafif sıvı sabun ekleyin ve köpük oluşana kadar karıştırın.

Solüsyona yeni bir bez batırın ve fazla suyu sıkın. Kalan kiri temizlemek için saat kayışını bezle silin. Saatinizi iyi havalandırılan bir alanda havayla kurutun. Saklamadan önce derinin tamamen kurumuş olduğundan emin olun.

Deriyi kuru ve iyi havalandırılan bir alanda saklayın. Mutfağınız İçin Rengarenk Duvar Saati Yapalım!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.