Beyaz Giysilerdeki Pas Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

0

Giysilerdeki pas lekeleri genellikle eski su borularının veya suda çözünmüş demir varlığının sonucudur. Lekeler ayrıca bulaşık, lavabo ve sıhhi tesisat armatürlerinde de görülebilir. Beyaz kıyafetlerde pas rengi kahverengi, sarı veya parlak turuncu lekeler gibi görünür. Lekeyi temizlemeden önce, lekenin demir pasından mı yoksa çay, kahve veya makyajdan kaynaklanan lekeler olduğundan emin olun.

Adım 1
Lekeli giysiyi çalışma yüzeyinizi korumak için eski, kalın bir havlu üzerine yerleştirin. Halıdaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Adım 2
Lekeyi doyurmak için doğrudan giysinin üzerine limon suyu veya beyaz sirke dökün, ardından lekenin üzerine tuz serpin.

Adım 3
Giysinin açık havada kurumasını bekleyin.

Adım 4
Tuzu fırçalayın sonra giysiyi çamaşır deterjanı ve oksijenli veya çamaşır suyu kullanarak yıkayın. Pas lekeleri üzerinde asla klorlu çamaşır suyu kullanmayın, çünkü çamaşır suyu pas lekesini çıkarmayı imkansız hale getirir.

Adım 5
Giysiyi dikkatlice inceleyin. Kurutma makinesine pas lekeli bir giysi koymayın, çünkü ısı lekeyi sabitler. Pas Lekeleri Kıyafetlerden Nasıl Çıkar?

Adım 6
Pas lekesi hala görünüyorsa, ticari bir pas sökücü kullanın. Çamaşır leğenini ılık suyla doldurun, sonra yaklaşık 1/2 bardak pas sökücü ekleyin. Lekeli giysinin yaklaşık beş dakika ıslanmasına izin verin, ardından normal deterjan ile giysiyi yıkayın.

Adım 7
Giysiyi etiketinde önerilere göre kurutun. Alternatif olarak, giysinin parlak güneş ışığında kurumasını bekleyin, çünkü güneş doğal bir beyazlatıcıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.