Beyaz Saten Üzerinde Sarı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

0

Saten, lüks görünümü için sıklıkla kullanılan bir kumaştır. Beyaz saten genellikle gelinlikler, gece kıyafetleri ve gecelikler için kullanılır. Maalesef beyaz saten kolayca lekelenir. Beyaz saten üzerindeki sarı lekeler yaygındır, çünkü ter, deodorant, alkolsüz içecekler, alkol, çamaşır suyu, vücut yağları veya kozmetik ürünleri gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Beyaz saten giysilerdeki lekeleri çıkarmak için birkaç yöntem deneyin. Renkli Giysilerdeki Yağ Lekesini Çıkarma Yöntemi

Temiz bir şekilde kurulayıp kurutmamanız gerektiğini ve elbiseyi evde yıkamak için hangi yöntemleri kullanabileceğinizi belirlemek için giysinizdeki bakım etiketini okuyun.

Kuru temizleme yaptırmaya karar verirseniz lekeyi çıkarması için lekeyi gösterin. Evde lekeyi çıkaramazsanız, yıkanabilir giysinizi yine kuru temizleyiciye götürebilirsiniz.

Giysinin lekeli alanını ıslatın ve yumuşak bir kumaş deterjanıyla işlemden geçirin. Klorlu ağartıcı kullanmayın. Giysiyi en az 30 dakika bekletin. Kumaşı iyice durulayın.

Yüzde 3 veya 6 hidrojen peroksiti eşit miktarda ılık su ile seyreltin. Lekeli bölgeye uygulayın ve 20 dakika bekletin. Kumaşı iyice durulayın. Ketçap Lekesini Çıkarmanın Kolay Yolu

1 yemek kaşığı krem tartar, 3 ezilmiş aspirin ve ılık su ile bir hamur yapın. hamuru lekeye uygulayın ve 20 dakika bekletin. Kumaşı iyice durulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.