Bir Erkeğe Yapılmaması Gereken Yemekler

0

Yakışıklı prensinize muhteşem bir sabah kahvaltısı hazırlamanın ya da güzel bir akşam yemeği yapmanın hep hayallerini kurdunuz. Peki, o gün geldiğinde masada ağzındaki lokmayı çıkarmakla çıkarmamak arasında kalmış ve size bakarken zorla gülen bir erkek ister misiniz? 🙂

✦ Bu tabloyla karşılaşmamak için uzak durmanız gereken yemek ve yemek içinde kullanılan malzemelere göz atmanızda fayda var.

✦ İçinde dereotu olan yemeklerden uzak durun. Mümkünse yerine maydanoz tercih edin, en alıştıkları tat bu olur genel olarak.

✦ Pırasa, enginar, bürüksel lahanası… gibi uzayıp giden yemekleri asla ve asla yemekte ana yemek olarak kullanmayın.

✦ Kuru bakliyat; yani fasulyedir mercimektir bu tarz yemekleri yaparken içinde mutlaka et bulundurun aksi halde sonuç hüsran olacaktır. Erkek için et her şey demektir.

✦ Erkekler yemeklerde genel olarak baskın kokuları sevmezler bu nedenle kesinlikle kek, poğaça vs… gibi şeylerde tarçın kullanmıyoruz.

✦ Her erkek mantar sevmez bu nedenle yemeklerin içine mantar koymaktansa daha çok yanına garnitür olarak yapmaya çalışın.

✦ Bir erkek sebze yemeklerini sevse de asla ve asla riske girmemeniz gereken iki yemek vardır bu bamya ve bakla olarak aklınıza kazınması gereken yemeklerdir.

✦ Tatlıyı severler, ancak ya sütlü tatlı ya da şerbeti baymayan bol fıstıklı fındıklı tatlılar olmalı.

Bu sırları hafife almayın, unutmayın bir erkeğin midesine giden yol, kalbinden geçer.


Paylaş.

About Author

Eğlenmeyi seven farklı yaşamlara saygı duyan ve sürekli yeni insanlar tanımayı seven biriydim. Henüz tanınmayı bekleyen koca bir dünya vardı; her santimini gezmek, yeni yemekler yemek, yeni insanlar tanımak ve yeni felsefeler öğrenmek istediğim bir hayatım vardı. Ancak bunu birilerine duyurmak bir yerden sonra daha önemli gelmeye başladı. Yazmayı ve okumayı tutkulu bir şekilde seviyordum ve artık düşüncelerimi insanlarla paylaşmak istediğimi fark ettiğimde bütün bunları yazıya dökmeye başladım… Özellikle güzel film izlemenin; insanın yaşamını yönlendirmesi konusunda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum; bu güne kadar birçok film izledim ve çoğunda ben olsam ne yapardım dedim. Bir filmde başrol olmak aslında hayal değil sadece. Yazdıkça bir yerden sonra aslında bütün filmlerin bizim hayatlarımızdan esinlenilerek yazıldığını; aslında herkesin kendi filminin başrolü olduğunu gördüm… Yazmanın insanlar üzerinde huzurlu bir etki bıraktığına inanıyorum. Benim için yazının gücü kıyaslanamaz. Tıpkı bağırarak söylediklerinizin beyine emir gibi gitmesi gibi yazıda evrene yolladığınız emirler bence…

Comments are closed.