Bir İlişkiyi Sürdürmek İçin Bu 6 Maddeyi Unutmayın!

0

İlişkiyi sürekli canlı tutmak en zor şeylerden biridir. İlişkinizde sürekli dalgalanmalar yaşıyor olabilirsiniz. Bilmeniz gereken ise insanların muhteşem olmadığıdır. Herkes bazen hatalar yapar, bu hataları affetmeniz ve karşınızdaki insana olması gerekenden fazla sert olmamanız gereklidir. Güçlü ve başarılı bir ilişki ancak bu şekilde mümkün olabilir. Birbirinize tanıdığınız toleranslar ilişkinizin sürmesine yardımcıdır. Bir ilişkiyi sürdürmeniz için unutmamanız gerekenlerden bazıları;

1. Savaşmaya hazırlanın

Bir ilişkide her zaman anlaşmazlıklar olacaktır. Eğer ilişkinizde zor zamanlar yaşıyorsanız bu anlaşmazlık zamanlarındakinden çok daha çaba göstermeniz gerekli demektir. Sorunlarınızı çözmek için samimi ve dürüst bir bakış açısına sahip olmanız gerekli. Bu bir savaş demektir ve amacı ilişkinizi geri kazanmaktır bunu yapmanız mümkün, ancak sabretmeyi unutmamanız gerekli.

2. Geçmişi rafa kaldırmayı öğrenmelisiniz

Her insanın geçmişte yaşadıkları ve hataları vardır. Ancak biri sizinle yeniden doğmuş demektir. Eski ilişkileri, eski ilişkilerdeki hatalar sizi ilgilendirmemeli. Siz başka birisiniz ve bu kişi sizinle başka bir ilişki yaşıyor bunu kabul etmek zorundasınız.

3. Kendinizi değiştirmeye çalışmayın

Özellikle kadınlar erkekler için kendilerini değiştirmeye her zaman hazırlar. Bu değişim kişileri mutluluğa götürüyor gibi görünse de aslında değil. Bir insanın aklında her zaman belli bir sevgili profili olacaktır. Aklındaki sevgili profiline uygun birini herkes sever. Bu kişi olmaya çalışmamanız gerekli. Bir gün kendiniz olmak istediğiniz zaman ilişkiniz derinden sarsılır. Buna engel olmak için ilişkinizde her zaman kendi karakterinizi ortaya koyun. Yapmanız gereken tek şey ilişkide orta yolu bulmaya çalışmak olmalıdır.

4. Arkadaşlar ile görüşmeleri engellemeyin

Herkesin kafa dağıtması gerekli. Bir sevgili ile çok özel şeyler paylaşılabilir ancak arkadaş ortamındaki muhabbeti yakalamak mümkün olmayabilir. Bırakın arada bir arkadaşları ile görüşsün ve size yenilenip gelsin. Buna engel olmanız sadece ilişkinizde çok sıkılacağınız dönemler yaşamanıza neden olacaktır. Arkadaşları ile zaman geçirdiği vakit diliminde birbirinizi özlemek ilişkinizi canlı tutacaktır.

5. Kontrol delisi olmayın

Hayat akıyor her şeyi kontrol etmeniz mümkün değil. Her olayda kavga yaşamanız ilişkiniz için çok sağlıksız. İlişkinizi doğaçlama yaşamazsanız, sürekli kontrol etmeye çalışırsanız karşınızdakini çok hızlı bir şekilde tüketirsiniz.

6. Dinlemeyi öğrenmek çok önemli

İlişkinizde hatalar olacaktır. Karşınızdaki insanı anlamazsanız bu durumun çözülmesi mümkün değildir. Hataların nedenini öğrenmeniz kendinizi düzeltmeniz içinde bir fırsat anlamını taşır bu yüzden karşınızdakinin nedenlerini ne içinlerini dinleyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.