Bir Kadın Makyaj Yapmadan da Güzel Olabilir! Kadını Güzel Yapan 7 Özellik

0

Çoğu zaman güzel görünmek için önerilerde bulunuyorum. Güzellik üzerine birçok yazı yazdım, sizlerle kendi sırlarımı paylaştım. Ancak bir kadının güzel olması sadece makyaj çantasının içindekilere bağlı değil. Görünüm bizim için çok önemli olsa dahi görünümü tamamlayan önemli unsurlardan bazıları da tavır ve davranışlarımızdır. İşte, makyaj yapan bir kadından çok daha etkileyici olan kadınlarda bulunan özellikler;

1. Tutkuları: Hayata, eşine ve çocuklarına tutkulu bir kadının taşıdığı heyecan oldukça önemlidir. Tutkulu bir kadın yanında heyecan duymak çok daha kolay bir hal alabilir. Güzel bir kadının donuk olması halinde hayata karşı heyecanlı bir kadın son derece dikkat çekecektir.

2. Şefkati: Küçükken birçok hikayede güzel ama kötü kalpli kraliçelerden bahsedildiğini hatırlarız. Bu tarz kahramanlar bizi küçükken dahi sinir ederdi. Masalın başında sevmezdik onları. Gerçek hayatta şefkat duygusundan yoksun olduğunuz zaman makyaj güzel görünmeniz için yeterli olmayacaktır. Yanlışlık sonucu üzerinize meyve suyu döken garsona bağıran ve garsonu azarlayan bayanlardansanız sizin için şefkat duygusu ön planda değil demektir.

3. Zekası: Belki iddialı bir cümle olacak ancak; iyi bir muhabbet, iyi bir seksten daha tehlikelidir. Mantıklı konuşan ve bir ortamda kendini dinletecek yetiye sahip bayanlar her zaman 1-0 önde başlar. Ortamdaki süs bebeği kız olmak istemiyorsanız kendinizi geliştirmeniz son derece önemli.

4. Eğlenceli Olması: Bir kadın düşünün. Muhteşem bir elbisesi ve muhteşem bir makyajı var. Ortamda tabu oynanıyor, herkes kartları aldığı anda güzel kızımızın tırnağı kırıldığı için saatlerce bunun yasını tutuyor. Sizce böyle bir bayan için güzellik yeterli midir? Yanında eğlenemediğiniz hiçbir kadın yeterince güzel değildir. Bu nedenle güzel olsanız dahi, çocuklarınızla eğlenebilen, arkadaşlarınızın eğlencesini bölmeyen bir bayan olmaya dikkat edin.

5. Kararlı Olması: Kendi kararları olan ve aynı zamanda istedikleri için azmeden kadınlar her zaman daha çekicidirler. Savaşçı kişiliğe sahip olan kadınların her dizide büyük bir fun kitlesine sahip olduğunu gördünüz. Toplum bu kadınları seviyor.

6. Özgüveni: Övünmek bir kadın için en büyük özgüven eksikliğidir. Bırakın çevrenizdekiler sizi övsün. Siz kendinize güvenin ve bunu konuşmanızla değil, tavrınızla ortaya koyun. Dik yürüyün, pısırık konuşmayın, emin olduklarınızdan bahsederken çekimser olmayın. Fark edilmeniz zor olmayacaktır. Bakışların size çevrilmesi için özgüven, kırmızı rujdan çok daha etkili olabilir.

7. Ve hepsi: Bu davranışlardan sadece birine sahip olmanız değerli olmanızı sağlar. Parlamak isteyenlerdenseniz; hepsini bünyenizde toplamanız gerekli. Bu enerjiyi insanlara yansıttığınız vakit, herkes sizin ışıltınız karşısında sönük kalacak ve güzelliğiniz taçlandırılmış olacaktır.


Paylaş.

About Author

Eğlenmeyi seven farklı yaşamlara saygı duyan ve sürekli yeni insanlar tanımayı seven biriydim. Henüz tanınmayı bekleyen koca bir dünya vardı; her santimini gezmek, yeni yemekler yemek, yeni insanlar tanımak ve yeni felsefeler öğrenmek istediğim bir hayatım vardı. Ancak bunu birilerine duyurmak bir yerden sonra daha önemli gelmeye başladı. Yazmayı ve okumayı tutkulu bir şekilde seviyordum ve artık düşüncelerimi insanlarla paylaşmak istediğimi fark ettiğimde bütün bunları yazıya dökmeye başladım… Özellikle güzel film izlemenin; insanın yaşamını yönlendirmesi konusunda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum; bu güne kadar birçok film izledim ve çoğunda ben olsam ne yapardım dedim. Bir filmde başrol olmak aslında hayal değil sadece. Yazdıkça bir yerden sonra aslında bütün filmlerin bizim hayatlarımızdan esinlenilerek yazıldığını; aslında herkesin kendi filminin başrolü olduğunu gördüm… Yazmanın insanlar üzerinde huzurlu bir etki bıraktığına inanıyorum. Benim için yazının gücü kıyaslanamaz. Tıpkı bağırarak söylediklerinizin beyine emir gibi gitmesi gibi yazıda evrene yolladığınız emirler bence…

Comments are closed.