Biranın Daha Önce Duymadığınız 8 Farklı Kullanımı

0

Birayı, leke temizlemeden saç güzelliğine, böcekleri kovmaktan yorgun ayaklarınızı dinlendirmeye kadar pek çok farklı alanda kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bahçecilik
Birada bulunan maya, bitkilerin büyümesini hızlandırır. Sadece birkaç yemek kaşığı birayı toprağa dökmeniz yeterli. Kullandığınız çay poşetlerini bahçenize gömün

Ahşap mobilyaların temizlemesi
Ahşap mobilyalarınızın rengini canlandırmak ve parlatmak için de bira kullanabilirsiniz. Bir mikrofiber bezi bira ile nemlendirin ve ahşap mobilyalarınızı silin.

Leke çıkarma
Kıyafetlerde oluşan lekeleri çıkarmak için de bira oldukça etkilidir. Lekeli alanı bira ile temizleyin. Ancak bira kokusunu kıyafetinizden çıkarmak için çamaşır makinesinde yıkamanız gerekir.

Saçlar için güzellik bakımı
Saçlarınızın daha hacimli ve parlak görünmesi için biradan yararlanabilirsiniz. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra saçınıza biraz bira dökün ve masaj yaparak birkaç dakika bekletin. Sonra saçlarınızı durulayarak, kurulayın. Saçlarınıza daha iyi şekil vermenize yardımcı da olacaktır. Saçın uzaması için bira nasıl kullanılır?

Ayak banyosu
Tüm günün yorgunluğunu hissettiğiniz ayaklarınızı rahatlatmak için; bir ayak banyosu hazırlayın ve suya bira ekleyip ayaklarınızı suyun içinde bekletin. Ayaklarınızın rahatladığını hissedeceksiniz.

Mücevherlerin temizlemesi
Takılarınızı temizlemek ve parlatmak için kimyasal ürünler kullanmak yerine, bir kaseye bira koyun ve takılarınızı da biranın içine yerleştirin. Bir süre bekletin ve kuru bir bezle ovalayarak temizleyin.

Banyo yapma
Küvet suyuna ekleyeceğiniz biradaki maya, cildinizi yumuşatır ve nemlendirir. Bir süre küvette kalın ve sonra temiz su ile durulanın. Epsom tuzu ile banyo yapmanın faydaları

Arı kovucu
Bahçenizde ya da piknikte arılarla uğraşmak istemiyorsanız, bir kabın içine bira koyun. Arı ve diğer böcekler bira kokusuna gelmeyecektir.


Share.

About Author

Comments are closed.