Blender Kullanırken Yaptığımız 6 Hata

0

Blender kadınları sağ kollarından biri. Bu küçük mutfak aletinin o kadar çok işlevi var ki, kendini vazgeçilmez kılıyor. Ancak blender kullanırken farkında olmadan hatalar yapıyoruz. İşte en sık yapılan 6 hata… Yazımızı okuyunca siz de bu hataları yapıp yapmadığınızı kontrol edin.

1. Sıvıları ve katıları eşit olarak karıştırmak
Sıvı malzemeleri ilk önce hazneye koyun, ardından malzemelerin kalanını ekleyin. Sıvıları karıştırarak oluşturulan vorteks, katı maddeleri aldığınızdan emin olarak katı maddeleri aşağı çekecektir. Blendera asla yerleştirilmemesi gereken 6 şey

2. Sıcak sıvıların nefes almasına izin vermemek
Sıcak bir karışımı karıştırırken, buhar birikimini azaltmak ve sıçramayı önlemek için doldurma kapağını açık bırakın. Blenderda havuç suyu nasıl yapılır?

3. “Darbeli” tuşunun ihmal edilmesi
Bıçağın altında sıkışmış yiyecek var mı? Yerinden çıkarmak için “Pulse” özelliğini kullanın.

4. Aşırı karıştırma
Yine, bu kullanışlı “Pulse” özelliği, aşırı işleme bileşenlerinin önlenmesine yardımcı olabilir. El blenderı nasıl temizlenir?

5. Karışmayı kontrol etmek
En iyi sonuç için, zaman zaman durup karıştığınızdan emin olun.

6. Verimli temizlik yapmamak
Blenderin özellikle bıçak bölümünde kalabilecek yiyecekleri iyice temizlemek için haznenin yarısını suyla doldurun ve bir damla sıvı bulaşık deterjanı ekleyin. Birkaç saniye için karıştırın. Lavaboda iyice durulayın. Blenderı hızlı bir şekilde temizlemenin yolları


Paylaş.

About Author

Comments are closed.