Boyalı Ahşap Dolaplar Nasıl Temizlenir?

0

Mutfak dolapları olağan mutfak eşyalarından dolayı zamanla oldukça kirli olabilir: ocağınızdaki havada yüzen yağ bulutları, kapıları açan kirli parmaklar, kahve damlaları ve daha fazlası. Neyse ki, tezgahların kadar kirli olmazlar. Ama her seferinde, muhtemelen yukarıya bakıp düşünün. Vay, bunlar pis !

Dolap kapılarınız boyalı ise aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler var. Çoğu dolap, yüksek parlaklıkta veya yarı parlak boya ile boyandığından, örneğin, mat kaplamalı bir duvar boyasından daha dayanıklı olurlar (ve temizlemek daha kolay olur)Mutfak dolapları nasıl boyanır?

Ancak temizlerken sert maddeler kullanırsanız dolap kapaklarını çizebilirsiniz.(Mutfak dolabına sıçrayan yağlar nasıl temizlenir?)

Peki nasıl temizlemeniz gerekiyor?
Temizleme solüsyonunu karıştırın : Bir kovayı ılık suyla doldurun ve suya biraz bulaşık sabunu sıkın.

Mikrofiber bir bezi batırma: Mikrofiber bezin bir kısmını sabunlu çözeltiye daldırıp sıkın. Bezinizin ıslak olmaması önemlidir. Sadece nemli olmalıdır.

Dolaplarınızı ovun: Bir seferde bir dolabın üzerinde çalışın, nemli bezi dolabın üzerinde dairesel bir hareketle gezdirin. Bezi sabun karışımına geri koyun ve kiri gidermek için gerekirse tekrarlayın.

İkinci bir bezi ıslatın: İkinci bezinizi sadece suyun içine batırın ama yine ıslak olmamasına, nemli kalmasına dikkat edin.

Dolabı silin: İkinci bezinizle dolabı tekrar silin. Dairesel hareketle çalışın ve geride hiçbir sabunlu kalıntı bırakmadığından emin olun.

Dolabı kurun: Üçüncü bir mikrofiber bezi alın ve dolabı aynı dairesel hareketle kurutun.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.