Brokoli Filizi Nasıl Yetiştirilir?

0

Büyümek için neredeyse kusursuzlar, birkaç gün içinde yemeye hazırlar ve yetiştirebileceğiniz hemen hemen tüm sebzelerden daha sağlıklılar.

Brokoli Filizi Nasıl Yetiştirilir?
Geniş ağızlı bir kavanoza iki çorba kaşığı brokoli tohumu yerleştirin ve birkaç santim filtrelenmiş su ile örtün.

Filizlenmesi için kapakla kapatın ve kavanozu 8-12 saat boyunca ılık, karanlık bir yere koyun, böylece filizlenmeye başlayabilirler. Hafif ısı alan bir yere koyarsanız daha hızlı filizlenme olur. Kanser Savaşçısı “Brokoli Filizi” Mucizesi

Ertesi sabah (veya en az 8 saat sonra), suyu akıtın ve tatlı suyla durulayın.
Mason kavanozu, filizlenen bir kavanoz tutucusu üzerindeki bir açıyla baş aşağı gelecek şekilde yerleştirin ve kalan suyun boşalmasını sağlayın. Kavanozu bu esnada hafif ılık fakat çoğunlukla karanlık bir yerde tutmaya devam edin.

Filizleri günde 2-3 kez durulayın ve her durulamadan sonra kavanoz tutucuya veya kaseye geri yerleştirin. Brokoliyi Pişirirken Bilmeniz Gerekenler

Birkaç gün sonra, tüm tohumlar açılmaya ve büyümeye başlamalıdır.
Durulama işlemine devam edin ve tohumları yaklaşık bir santim uzunluğunda filizleninceye kadar karanlık bir yerde saklayın. Bu noktada, dolaylı güneş ışığına veya düşük ışığa maruz kalmaya tahammül edebilirler.

Bazı koyu yeşil yapraklar gördüğünüzde tohumları yiyin (genellikle tohum filizlenmeye başladıktan 3-4 gün sonra). Bütün bu süreç genellikle yaklaşık bir hafta sürer. Her 1-2 günde bir yeni partiye başlarım, böylece sürekli bir filizleriniz olur. Brokoli Pişirirken Kokusu Nasıl Önlenir?

Filizleri Saklamak İçin:
Son durulamadan en az 12 saat bekleyin, böylece kalan tüm nem tahliye edilebilir. Filizlenen kapağı normal bir mason kavanoz kapağıyla değiştirin veya hava geçirmez bir kaba aktarın. Buzdolabına yerleştirin ve birkaç hafta saklayın (mümkün olduğunca çabuk kullanmanızı tavsiye ederiz).


Share.

About Author

Comments are closed.