Bu 6 Mutfak Eşyasının Ucuzunu Almayın

0

Daha ucuz bir mağazadan çok daha ucuz bir ürün satın alacakken nede daha fazla ödeyeyim diye düşünüyor olabilirsiniz. Ne yazık ki, bir şeyin en ucuz sürümünü satın almak her zaman iyi değildir. Bu, özellikle bu altı mutfak eşyaları için geçerlidir. Kesinlikle biraz daha fazla para yatırmaya değer.

1. Plastik kaplar
Plastik kaplar ilk alındıklarında iyi gibi görünebilir ama oldukça kullanışsızdır. Sadece bir kez yıkadıktan sonra kapaklar oturmamaya başlar. Kırmızı makarna sosunu bu kapların birinde birkaç gün bile saklarsanız kokusunu alacaktır. Bu kaplar en ucuz plastikten yapılmıştır. Plastik kullanacaksanız o zaman daha kalitelilerini alın. Plastik Kapların Kötü Kokmasını Engelleyin

2. Plastik kesme tahtaları
Teoride, plastik kesme tahtaları daha iyidir çünkü bulaşık makinesine girebilir ve bakterilerin yayılmasını engelleyen düzgün bir şekilde temizlenebilirler. Yine de, sadece birkaç yıkamadan sonra çarpık olduklarından ve hızlı bir şekilde çizikler olduğunu görebilirsiniz. Bu çizikler, düşünmek istemediğiniz her türlü bakterileriyi barındırabilir. Bunun yerine, bulaşık makinesine koymayınca bile iyi bakacağınız tahta bir kesme tahtasına yatırım yapın. Kesme Tahtasını Nasıl Kolayca Temizleyip Dezenfekte Edebilirsiniz?

3. Kağıt peçeteler
Sadece ailenizle bir akşam yemeği yerken kullanışlıdırlar: Kağıt peçeteler. Ancak çevreyi düşününce bunun çok iyi bir uygulama olmadığını anlayabilirsiniz. Her peçeteyi kullandıktan sonra atıyorsunuz, bu da temel olarak parayı atıyor olmanız anlamına geliyor. Bir çok ucuz mağaza da yıkanabilir bez peçeteler satmaktadır.

4. Ucuz sandviç torbaları
Tabii ki, en iyi şey onları hiç kullanmamaktır (çevreyi düşünün!) Ama bazen bir sandviç torbası gerçekten kullanışlı olabilir. Biraz daha pahalı bir sandviç torbası türü seçmeye çalışın. Bunlar daha az yırtılacak ve çok daha kuvvetli olacaktır. Biraz daha fazla para harcıyorsunuz, ama aslında paranızın karşılığını alıyorsunuz. Ayrıca, çok kirlenmemişse sağlam bir plastik torbayı tekrar kullanabilirsiniz. Kilitli Dondurucu Torba ile Yapabileceğiniz 11 Mükemmel Şey

5. Folyo
Alüminyum folyo rulodan çıkmadığında her zaman sinirlenir misiniz? Muhtemelen ucuz bir ürün kullanıyorsunuzdur. Çok fazla hayal kırıklığı yaşamayın ve daha pahalı bir markanın folyolarına yatırım yapın.  Alüminyum Folyo ile Neler Yapılabilir?

6. Kötü bıçaklar
Her evde aşçı iyi bir bıçak setine ihtiyaç duyar. Ucuz bıçaklar aslında tehlikeli olabilir çünkü yiyeceklerinizi keserken kendinizi yaralayabilirsiniz. Bu yüzden, ucuz küçük bıçak almak yerine, birkaç iyi ve keskin bıçağa yatırım yapın. Uzun süre dayanacak ve et ve sebzelerin kesilmesini çok kolaylaştıracaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.