Bu Hile İle Ortancalarınızın Rengini Değiştirebilirsiniz

0

Ortancalarınızın rengini pembe ya da mavi olmasını istiyorsanız, basit bir hile ile renklerini siz belirleyebilirsiniz.

Ortancaların renklerini toprağın asidik olması ya da olmaması belirler. Asidik bir toprakta ortancanın rengi mavi olurken, bazik bir toprakta pembe olmaktadır. Hangi çiçek nasıl çoğaltılır?

Toprağınızın pH seviyenizi belirlemek için bir toprak test kiti kullanabilirsiniz. Mavi çiçekler elde etmek için toprağınızın pH değerinin 5.5 veya daha düşük değerde asidik olması gerekir. Pembe çiçekler için, 6.5 veya daha yüksek pH seviyeleri ile daha fazla alkali toprak gerekir. Doğal bahçe gübrenizi kendiniz yapabilirsiniz

Mavi renk için, kükürtlü toprak, pembe renk için bahçe kireci pH değerini ayarlamak için harikadır. Ayrıca, mavi çiçekler için kompost meşe yaprakları, çam iğneleri veya kahve telvesi kullanmak gibi birkaç ev yapımı hileyi de kullanabilirsiniz.

Ortancaların rengini değiştirmek biraz uzun sürebilir ancak sabırlı olursanız, istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Balkonunuzda yetiştirebileceğiniz 10 mükemmel bitki

Ayrıca, sıcak yaz günlerinde ortancaları sık sık sulamayı unutmayın. Ortancanın güzel çiçekler açmasını istiyorsanız toprağının asla kuru olmaması gerekir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.