Bu Resimde İlk Gördüğünüz Şey Kişiliğinizi Anlatıyor

0

Sitemizi takip ediyorsanız zaman zaman kişiliğinizi belirlemek için değişik görüntüleri, bilmeceleri ve sınavları sizinle paylaşmayı sevdiğimizi bileceksiniz. Bazı görüntülerin sizin kişiliğiniz hakkında çok şey anlattığını biliyor muydunuz? Mürekkep lekesi testlerinin resmi adı olan Rorschach testi yıllardır kullanılmaktadır. Bu görüntü bir ağaç, bir goril, bir aslan ve balık. İlk önce ne gördünüz?

Ağaç
Çoğu insan ilk önce ağacı görecek. Görüntünün ortasındaki siyah ağaç çok belirgindir, bu yüzden önce onu görmek oldukça mantıklıdır. Bu pratik ve mantıklı düşünmek demektir. Kalbiniz yerine aklınızla hareket edersiniz. Mantıklı, iyi düşünülmüş kararlar verebilirsiniz. Bu, duygularınızı ifade etmekte zorlandığınız anlamına gelir. Biraz daha risk almayı deneyebilir ve biraz daha spontan olabilirsiniz. Ayak parmaklarınızın şekline göre nasıl birisiniz?

Goril
Önce gorili mi gördünüz? Bu, kendi görüntünüzün azaldığı anlamına gelebilir. Mükemmeliyetçisin ve kendin için çok zorsun. Standartınız çok yüksek ve kendinizden en iyisini beklersiniz. Bu zor, çünkü hiç kimse mükemmel olamaz ve yüksek standartlarınıza uyamaz. Ayrıca çok meraklısınız ve yeni şeyler keşfetmeyi ve yeni şeyler deneyimlemeyi seviyorsunuz. Sizin için neyin iyi olduğuna, başkalarının sizden ne beklediğine odaklanmaya çalışmayın.

Aslan
Önce aslanı gördüyseniz, özgürlüğünüzü sevdiğiniz anlamına gelir. Bağımsızsınız ve içgüdüsel olarak hareket ediyorsunuz. Bir kalıba yerleştirilmekten, yargılamaktan hoşlanmıyorsunuz. Biri tarafından boğulmuş hissediyorsanız, ‘pençelerinizi’ kendinizi savunmak için kullanmanız muhtemeldir. Bu, istemeseniz bile, oldukça doğrudan ve sert olabileceğiniz anlamına gelir. Siz hayatı seviyorsun ve sonuna kadar yaşıyorsun. Kalbin doğru yerde, ama bazen diğer insanların davranışlarını nasıl algılayabileceğini unutuyorsun. El yazınız kişiliğinizi ele veriyor

Balık
Çok belirgin olmasalar da, ilk dikkatinizi çeken balıklar mı? Bu, ilgi odağı olmayı sevmeyen içe dönük bir insan olduğunuz anlamına gelir. Doğru insanı pek çok insana göstermiyorsunuz. Güvenilir ve başkalarıyla güçlü bağlar kurabiliyorsun, bu da sık sık ‘en iyi arkadaş’ olarak adlandırılıyorsunuz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.