Buharlı Temizleyici İle Yapabileceğiniz 9 Şaşırtıcı Şey

0

Evinizi temizlemeye gelince, buharlı temizleyiciler inanılmaz derecede faydalı ve etkilidir. Buhar doğal olarak temizleyici ve koku gidericidir ve yüzeylere nüfuz ettiğinde küf sporlarını, mikropları, virüsleri, toz akarlarını ve bakterileri tahrip eder (kimyasallara ihtiyaç duymaz.) Ama fiyatları daha pahalı. Daha ucuz olan el tipi buharlı temizleyici alabilir ve şaşıracağınız yüzeyleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

1. Yağı Temizleyin
Ocak ve fırının çevresinde yağlı birikintileri temizlemek için buharlı temizleyiciyi kullanın. Buharlı temizleyiciyi yağlı veya kirli noktaya doğrultmanız yeterlidir; pislik gevşeyerek silme işlemini kolaylaştırır. Kirli Bir Fırını Temizlemek İçin 7 Kolay Yöntem

2. Temiz Derzler
Buharlı temizleyici harçınızdaki pisliği gevşetir, temizlemenizi kolaylaştırır. Derzinizi temizlemenin yanı sıra, aynı zamanda sterilize edeceksiniz!

3. Dondurucudaki buzu çözün
Buzunu çözülmesi gereken eski bir dondurucunuz varsa, buharlı temizleyici size yardımcı olabilir. Dondurucunun içindekileri boşaltın, ardından dondurucunun altına bir havlu yerleştirin. Buharlı temizleyiciyi buzun üzerine getirin ve eridikçe, damlar ve havlu tarafından emilir.

4. Muslukları ve Tezgahı Dezenfekte edin
Tezgahlarınızı, ilave kimyasal madde kullanmadan temizlemek ve sterilize etmek için buharlı temizleyiciyi kullanın. Buhar çoğu mikrop öldürecek kadar sıcak olduğundan, soğuk algınlığı ve grip mevsimi boyunca sağlıklı kalmanın kolay bir yolu olabilir! Musluklarınızı Doğru Temizlemeyi Biliyor musunuz?

5. Araba Temizleme
Aracınızın iç kısmındaki dar alanların temizlenmesi zor olabilir. Özellikle yapışkan pislikleri temizlemek için buharlı temizleyiciyi kullanabilirsiniz.

6. Pencereler ve Aynalar
Buharlı temizleyici kullanmak, ayna ve pencerelerinizde iz bırakmadan parlamanıza yardımcı olabilir. Cam yüzeye yukarıdan aşağıya buhar uygulayın, ardından yoğunlaştırılmış suyu bir silecek kullanarak birden çok geçişte aşağı doğru silin. Hiçbir çizginin kalmadığını göreceksiniz.

7. Halı Lekelerini Çıkarın
Buhar temizleyicisi küçük lekelerin çıkarılması için mükemmel bir araçtır. Buharı lekenin üzerine tutun. Leke gevşeyince temizlemek için sadece lekeli bölgeyi temiz bir bez veya kağıt havluyla silin!

8. Temiz Duş Perdeleri ve Kapılar
Buhar temizleyicisi ile küfün duş perdesi veya duş kapılarında birikmesini önleyin. Buharı perdenin veya kapının yüzeyinden geçirin, sonra gevşemiş küfleri veya sabun köpüğünü silin. Küf İçin Ev Yapımı Duş Temizleyici

9. Döşemeleri Yenileyin
Perdeleri, yatakları ve mobilyaları tazelemek için buharlı temizleyicileri kullanın. Buhar, toz veya kiri gevşetmeye yardımcı olacak ve yepyeni görünmesini sağlayacak parlak bir sonuç verecektir!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.