Bulaşık Makinanız İyi Kurutmuyorsa

0

Sabahları bulaşık makinesini açtığınızda yıkanan bulaşıklarınızın hala ıslak olduğunu görebilirsiniz. Neden bulaşık makinesi, bulaşıkları kurutmuyor? Aslında bulaşık makinalarının görev bulaşıkları yıkamak ve temizlemektir. Kurutma diye bir görevleri yoktur.

Bulaşık makinasından çıkan bulaşıkların kuru olmasını sağlamanın birkaç yolu var:

1. Bulaşıkların Çevresinde Daha Fazla Yer Bırakın
Bu şekilde, havanın daha rahat dolaşacağını biliyoruz. Bulaşıkların üzerinde kalan su daha çabuk buharlaşacaktır. Bulaşık makinası kullanırken dikkat edilmesi 8 nokta

2. Bir Parlatıcı Kullanın
Bulaşık makinenize yapılan bu ilave, tabaklarınızı ve bardaklarınızı pırıl pırıl tutabilir ve kurumaya da yardımcı olabilir. Parlatıcı tabak veya bardaklarınız ile su arasında bir bariyer oluşturarak çalışır, böylece damlacıklar bir tabaka halinde kayar ve yüzeylerde birikmezler. Bulaşık makinasında oluşan kötü kokulan nasıl önlenir?

3. Daha Ağır Bir Yıkama Dizisi Kullanın
“Tencere ve tavalar” ya da “ağır hizmet” döngüsü, normal ya da ekonomi bir yıkama döngüsüne kıyasla daha sıcak su kullanır ve daha sıcak su buharlaştığından bulaşıklarınız kuru olacak çıkar. Yıkanan bardaklar su lekesi nasıl önlenir?

4. Yıkama Bitince Kapıyı Açın
Bulaşık makinası yıkamayı tamamladıktan sonra kapısını biraz açın. Böylece içinde sıkışan nem ve buharın dışarıya çıkmasını sağlayarak bulaşıkların kuru kalmasını sağlayabilirsiniz. Bulaşık makinasının bulaşıkları çizmesi nasıl önlenir?

5. Alt Rafı Boşaltın
Üst rafa yerleştirilen bardaklar, kupaların içinde su birikmesi olabilir. Bu bardakları alırken aşağıdaki bulaşıkları ıslatmaması için makinayı boşaltmaya alt raftan başlayın. Ev yapımı bulaşık deterjanı nasıl yapılır?


Share.

About Author

Comments are closed.