Bulaşık Makinasıyla İlgili En Çok Sorulan 4 Soru

0

Sizin için bulaşıkları yıkayan bir makineye sahip olmak harika, ama bulaşık makineniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi biliyor musunuz? Bulaşık makinasıyla ilgili en çok sorulan 4 soru ve yanıtları. Siz bulaşık makinasını doğru kullanıyor musunuz? Kendinizi test edin. Bulaşık Makinesinde Oluşan Kokular Nasıl Giderilir?

1. Bulaşık makinesini ağzına kadar doldurmanız gerekir mi?
Tabii ki, üst rafa ağırlığını kaldıramayacağı kadar ağır şeyler doldurmamalısınız. Bununla birlikte, temel olarak bulaşık makinesini mümkün olduğunca doldurmanız gerekir. Makineye uygun bir sürü bardak mı var? Hepsini içine koyun! Yapmamanız gereken, üst üste istiflenmiş tabaklar veya bardaklar değil. Püskürtme kolunun serbestçe hareket edebildiğinden emin olmalısınız. Bulaşık Makinanız İyi Kurutmuyorsa

2. Eko programı kullanırsam bulaşıklarım temiz olacak mı?
Kesinlikle! Eko döngüyü kullandığınızda, bulaşıklarınız normal bir döngü kullandığınız gibi temiz çıkacaktır. Eko programı çok daha az su ve enerji kullanır, bu yüzden bunu kullanmak normal bir programdan çok daha iyidir. Tek dezavantajı biraz daha uzun sürebilir, ancak gece bulaşık makinenizi çalıştırırsanız sorun olmaz. Bulaşık Makinesinin Hangi Programını Kullanmalı?

3. Bulaşık makinesinin kapağını bittikten hemen sonra açmalı mıyım?
Evet, yapılacak en iyi şey bu olur. Bulaşık makinenizin işlemi bittiğinde, kapağı biraz açın, böylece bir aralık olur. Bu şekilde, aşırı nem ve buhar kendi yolunu bulabilir ve bulaşıklarınız daha çabuk kurur. Bu şekilde, temiz tabakları daha erken alabilirsiniz. Yıkanan Bulaşıklardaki Su Lekeleri Nasıl Önlenir?

4. Bulaşık makinanızı temizlemeli misiniz?
Bu temizleyen bir şey, bu yüzden kendi kendini temizlemesine gerek yok, değil mi? Yanlış! Ne yazık ki, bulaşık makinenizi her zaman temizlemeniz gerekecek. Aksi takdirde, yiyecek artıkları ve nem, güvenilir makinenizde her türlü bakteri ve küfün gelişmesine neden olabilir. Bulaşık Makinanınızı Daha Verimli Kullanmanın 5 Yolu


Paylaş.

About Author

Comments are closed.