Bulaşık Makinesi İçin Tehdit Oluşturan Eşyalar

0

Birtakım mutfak malzemelerinin, bulaşık makinesi içerisine koyulmaması gerekmektedir. Bu malzemeler, makine aracılığı ile sağlıksız bir hale getirilmektedir. Bulaşık makinesi amacına uygun şekilde ve içerisine koyulacak olan eşyalar da bilinecek durumda olması gerekmektedir. Bulaşık makinesi içerisine, yoğun olarak biriken bulaşıkları yıkamak daha kolay hale getirilmektedir.

Bulaşık makinesi içerisine koyulmaması gereken malzemeleri koymak, makinenin hasarına ve bozulmasına yol açmaktadır. Makinenin belirtilmiş olan eşyalar üzerine etki yapması beklenmektedir. Temizleyemeyecek olan eşyaların atılması, makine açısından oldukça zor bir duruma sürüklenmesine yol açmaktadır. Bulaşık Makinasına Çatal-Bıçakları Doğru Koyuyor musunuz?

Bulaşık Makinesine Atılmaması Gerekenler

Hayatı kolaylaştıran ve bulaşıkları en iyi şekilde temizleme görevinde bulunan bulaşık makinelerinin, amaçlarına uygun bir biçimde kullanılması şartı bulunmaktadır. Amacı dışında temizleme görevinde bulunan makineler, kullanılan makinelerin değiştirilmesine ve yeni bir makine alınmasına yol açmaktadır. Mutfaklarda yaygın olarak kullanılan tava ve tencere çeşitleri yapışmaz özelliği ile elde kolay bir şekilde yıkanması beklenmektedir. Bu ürünün makine açısından yıkanma görevi bulunmamaktadır.

Bulaşık makinesi bu ürünü yıkamamakta ve makinenin durumunu kötü bir açıya doğru sürüklemektedir. Dökme demir tavanın bulaşık makinesinde yıkanması kötü bir durum olarak görülmektedir. Su ile demirin birbirine fazla temas etmesi, demirin paslanmasına yol açmaktadır. Para verip alınan demir tavanın yok olmasını insanlar istememektedir. Makine bu ürün için de oldukça etkisiz olarak çalışmaktadır. Sirkeyi Bulaşık Makinasında Parlatıcı Bölümüne Koymayın

Tahta Malzemeler
Tahta malzemelerinin, bulaşık makinesi içerisinde yıkanması oldukça kötü bir yöntem olarak görülmektedir.  Bulaşık makinesine tahta malzemeleri atmak, tahtalar üzerinde kırma ve çatlatma gibi kötü durumların açığa çıkmasını sağlamaktadır.

Bıçaklar
Özellikle şefler tarafından kullanılan et bıçakları ve peynir bıçaklarını makine içerisinde yıkamaya çalışmak etkisiz bir yol olarak bilinmektedir. Makine içinde oluşan yüksek basınçlı su, bu ürünün körelmesine yön vermektedir. Bu bıçakların da elde yıkanması daha iyi bir çözüm olarak görülmektedir. Bulaşık Makinasıyla İlgili En Çok Sorulan 4 Soru

Kristal malzemeler
Kristal malzemeler, makinenin oluşturduğu ısıdan dolayı çatlamak ve doğal parlaklığın yok olmasını sağlamaktır. Bulaşık makinesi içerisinde yıkanmak istenen termos bardakların da eskisi gibi çalışmayacağı bilinmektedir. Makine içerisinde üzerinde baskı olunan eşyaları yıkamak, baskının çözülmesine ve hatta makinenin giderinin tıkanmasına yol açmaktadır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.