Buluşmada Rezil Olduğunuzu Hissettiğinizde Yapmanız Gerekenler!

0

Erkek ya da kadın fark etmez; ilk randevu, ilk izlenim her zaman önemlidir. Bazen randevularımız sırasında aşırı heyecandan ne yaptığımızı bilemediğimizde sonuç genelde rezalettir. Kıpkırmızı bir suratınız, pantolonuna şarap dökülmüş bir erkek arkadaşınız, çatalınızın karşı masaya fırladığı hatta yere düştüğünüz buluşmalar dahi olabilir.

Aslında bu buluşmaların heyecanını atmak oldukça kolaydır. Bir kaç taktikle geceyi mahvetseniz bile şirin görünmeniz mümkün ancak; bunu sizin tavırlarınız belirleyebilir.

NOT: Gece boyunca kendinizi muhteşem, harika, eşi benzeri olmayan biri olarak tanıtırsanız bu taktikleri unutun! 🙂

❤ Her zaman sakin olmaya çalışın; aklınızdaki cümle ‘Oda benim için heyecanlı.’ Olsun. Yoksa o sizden sakin kaldığı için yaptığınız davranışlar ilk aşamada telafisi mümkün değilmiş gibi bir hal alabilir.

❤ Elinizi kolunuzu nereye koyduğunuzu bilemiyorsunuz, heyecandan sürekli bir yerlere çarpıyorsunuz. Ellerinizi hemen önünüzde kavuşturun ya da masanın üstüne hemen önünüze yerleştirin. Bu sizin sakin bir görünüşe bürünmenize yardımcı olacaktır.

❤ Yemek yerken karşınızda biri olduğunda zorlananlardansanız kesinlikle; spagetti, noodle, salata gibi şeyler yemeyin bu heyecanınız yüzünden rezil olmanızı garantilemek demektir. Tek parça yemekler yemeniz sizin için kolay olacaktır. Izgara tavuk vs. gibi ancak bu durumda da sosları varsa olabildiğince az soslu olmalarına dikkat etmeniz gerekecektir. 🙂

❤ Buluşmada her şeyden anladığınızı kanıtlamak için şarabı koklamayın. Garson size şarap ile ilgili şeyler sormaya başlar, rezil olduğunuz andır. Ancak yine de böyle bir yanlışa düştüyseniz ve garson içsel bir iddia ile size şarap bilgileri sormaya başladı ise; ‘Sadece kırmızı şarabın kokusunu severim. Tadı kokusundan bile belli oluyor.’ Şeklinde bir yorum yapın ve geceyi hem mütevazi hem de bilmişlik taslamayan bir adam olarak kapatın. 🙂

❤ Sürekli olarak rujunuzu tazelemeye gittiniz ancak dudağınızın kenarında sos kaldığını, çenenizde sos kaldığını söylediler. Ani tepki vermeyin ve bunu bir çekicilik fırtınası haline dönüştürün. Önünüzden sakince bir peçete alın ve keskin bakışlar atın… Peçeteyi partnerinize uzatarak masanın üzerinden ona doğru eğilin. Sos unutulup gidecektir. 🙂

❤ Çatalınızı yere düşürdünüz, bardağınızı kırdınız. Panik olup her neredeyseniz dağınıklığınızı kalkıp toparlamayın. Evde değilsiniz!!! Bir garsona seslenin ve kibar bir sesle ‘Üzgünüm, servisimi yere düşürdüm. Yenisini getirir misiniz?’ ya da ‘ Sanırım sizi uğraştıracağım, üzgünüm bardağımı kırdım!’ cümleleri kurun. Bu sizin hem medeni hem de kibar biri yapar.

Bütün bu taktiklere rağmen çok uç noktada bir şey yaptınız. Rezil olduğunuzu düşünüyorsunuz. Bu aşamadan sonra bir telafiye gitmeye çalışmayın. Sizi tek kurtaracak olan dürüstlüğünüz olacaktır. Sadece ‘Yanındayken çok heyecanlanıyorum!!’ demeniz karşıdakinin size bakışını değiştirecek. Ve sizin bütün şapşallıklarınızı sevimli gösterecektir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.