Buz Küplerinin Birbirine Yapışmasını Önleyen Basit Sır

0

Konuklar yakında gelmeye başlayacak ve her şeye son dokunuşlar yapıyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey içicekler için buzu hazırlamak. Buz kovasını doldurursunuz ama bir bakarsınız buz küpleri birbirine yapışmış. Bu kez onları birbirinden ayırmaya çalışırsınız.

Kendinizi tekrar bu duruma sokmayın! Buz küplerini kırmanın düzinelerce yolu olsa da, aslında ilk etapta birbirine yapışmasını önlemek önemli. Aslında, bu sır çok uzun zamandır var, büyük büyükanne ve büyükbabanız muhtemelen bunu biliyordu. Sıfırın altı stratejisi nedir? Çok basit: buz küplerinizi bir kağıt torbada saklayın. Buz Küplerini Hızlı Dondurmanın Yöntemi

Buz küplerinizi temiz kağıt torbaya koyun, kapatın ve dondurucuda saklayın. İhtiyacınız olan kadar buz küpünü dışarıya alın. Birbirlerine yapışmamış olduklarını göreceksiniz.

Bu neden işe yarıyor? Bazı kaynaklar, plastik torba muadillerinin aksine kağıdın fazla nemi emdiğini söylüyor. Aşırı nem en aza indirildiğinde, küpleri birbirine yapışma şansı azalıyor. Buz Küplerinin Her Zaman Şeffaf Olması İçin Tüyo

Bir parti için çok buz yapıyorsanız, torbayı bir iki hafta erken doldurmaya başlayın. Buzu evde yetişkin içecekler ve kokteyller için kullanıyorsanız, daha küçük bir çanta doldurun ve gerekirse yeniden doldurun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.