Buzdolabınız Sürekli Çalışıyorsa İşte Nedenleri

0

Buzdolabınız mekanik bir sorun nedeniyle her zaman çalışıyor. Bu soruna kirli bobinlerden ölmekte olan bir kompresöre kadar birçok sorun neden olabilir. Buzdolabının her zaman çalışıyor olması, muhtemelen düzgün şekilde soğutmadığını gösterir. Normal olarak çalışan bir buzdolabı, yeterli soğutma için bir seferde yalnızca birkaç dakika çalışmalıdır.  Buzdolabı İçin Doğru Sıcaklık Nedir?

Bir tamir servisini çağırmadan önce, buzdolabı arızası için olası bazı nedenleri kontrol edebilirsiniz. İlk önce, kapının tamamen kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Kapı bir şekilde sıkışmış olabilir. Eğer buzdolabınızda bağlı bir dondurucu varsa, dondurucunun arkasında bulunan dondurucu havalandırma deliklerini tıkanıp tıkanmadığına bakın. Buzdolabınızın Ömrünü Kısaltan 7 Nokta

Sonra, uygun bir sıcaklığa ayarlandığından emin olmak için termostatı kontrol edin. Sorunu daha da gidermek için buzdolabını duvardan çekmenizi ve kondenser bobinlerinin temiz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Doğru hava akışını sağlamak için bobinler ve duvar arasında en az 2 santim mesafe olduğundan emin olun. Bu sorunlardan hiçbiri suçlu görünmüyorsa, bakım servisini aramanız gerekir. Buzdolabım Az Soğutmaya Başladı. Ne Yapabilirim?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.