Buzdolabınızda Bulunan Saç Bakım Ürünleri

0

Saçınızı nemlendirmek ve bakım yapmak için saç bakım ürünlerine yüksek ücretler ödemek zorunda değilsiniz. Buzdolabınızda saçlarınıza parlaklık ve nem verecek, bakım yapacak ürünler mevcut. Bu yazımızda size bu ürünleri yazdık.

Avokado

Avokado, saçlarınız için zengin besinler içeren mükemmel bir saç kremidir. Avokadonun içinde bulun omega-3 yağ asitleri; A, D, E ve B6 vitaminleri, magnezyum, bakır, ve demir saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına ve nemlendirilmesini sağlar.

Bira

Saçlarınızı nemlendirmek için saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra oda sıcaklığında bulunan bir kutu bira ile saçlarınızı çalkalayın. Ardından saçınızı sadece durulayın. Bira saçlarınıza nem verecektir.

Şeker

Saçınıza sprey kullanıyorsanız, saçlarınızı kurutursunuz. Spreyler içinde bulunan kimyasallar saçı kurutur. Bunun için

Yarım fincan kaynar su ile bir tatlı kaşığı şekeri karıştırın ve sprey şişesininin içine doldurun. Spreyin sert olmasını istiyorsanız, bir kaşık şeker daha ekleyin. İsterseniz, deniz tuzu da ilave edebilirsiniz. Saçınıza sprey olarak bu karışımı sıkın. Unutmayın, saçınız yapış yapış olmayacaktır.

Hindistancevizi yağı

Hindistan Cevizi Yağı, saçınız için iyi bir saç kremidir. Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri hem saçınıza hem de saç derisine nem verecektir. Sıcak su dolu bir kaba küçük bir bardak koyarak 2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını eritin. Erittiğiniz yağ ile saçınıza ve derisine masaj yapın sonra da duş bonesi ile saçınızı sarın. Bir gece bekletin, ertesi gün saçınızı şampuanla yıkayın.

limon

Taze sıkılmış 2 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı suyu karıştırın. Bu karışım ile masaj yapın. 20 dakika beklettikten sonra saçınızı durulayın. Zeytinyağı saçı nemlendirirken, limon kafa derisindeni kepekleri yok edir.

Bal

Bal, özellikle kuru saçları nemlendirmek için mükemmeldir. Klor ve güneşten zarar gören saçlar üzerinde çok iyi sonuç verir. Zarar görmüş saçlara yarım fincan bal sürün. Nemlendirmeyi kuvvetlendirmek için balın içine avokado ya da yumurta sarısı ilave edin.

Karbonat

Saçlarınızdaki tüm ürün birikimleri ve kalıntılarını temizlem için karbonat iyi bir seçimdir. Kalın bir macun oluşuncaya kadar karbonat ile suyu karıştırın. Bu karışım ile saçlarınıza masaj yapın. 15 dakika beklettikten sonra durulayın.

Tatlı patates

Tatlı patates, saçın nemlendirilmesi için zengin C ve E vitaminlerini bulundurur. Iki parça patetesi pişirin ve püre haline getirin. İçine hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı ilave edin. İsterseniz, bir kaşık sade yoğurtta ekleyin. Saçınıza masaj yapın ve 20 dakika beklettikten sonra durulayın.

Yumurta

Yumurtada bulunan protein saçların onarılması için mükemmel bir çözümdür. Bir yumurta sarısı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile bir bardak suyu karıştırın. Bu maskeyi saçlarınıza sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.