Buzdolabınızda Koku Varsa Basit Çözümü Var

0

Buzdolabını açınca kötü bir koku ile karşılaşmak can sıkıcı bir durumdur. Her şeyi buzdolabından çıkarabilir ve temizleyebilirsiniz, ancak bunu yapmak için her zaman vaktiniz olmayabilir. Ayrıca, kokunun sebebi kir olmayabilir. Belki de sarımsak veya soğan gibi kokan bazı yiyecekler vardır. Bu tür kokuları maskelemek için bir çay poşeti kullanabilirsiniz!

Buzdolabında pis kokuların oluşması o kadar garip değil. Ne de olsa, her biri kendi kokusuna sahip olan tonlarca farklı yiyecek ürünü bulunduruyor. Tüm gıda ürünleri buzdolabınızın sıcaklığını çok iyi koruyamaz, bu nedenle bir süre sonra kokmaya başlamaları mantıklıdır. Son kullanma tarihi geçen yiyecekler de kokmaya başlayabilir; sarımsak, soğan ya da farklı lahana türleri koku yayabilir. Elektrik kesilince buzdolabındakilerin bozulması nasıl engellenir?

Çay poşeti
Bu yöntemi uygulamadan önce, pis kokunun suçlularını buzdolabınızdan çıkardığınızdan veya hava geçirmez bir kaba aktardığınızdan emin olun. Kullanılmış bir çay poşeti alın ve düzgün şekilde kurumaya bırakın. Bir tabağa yerleştirin ve sonra bu tabağı buzdolabınızdaki merkezi bir noktaya yerleştirin. Eğer özellikle büyük bir buzdolabınız varsa, çoklu çay poşetleri kullanabilirsiniz. Kokunun çay poşeti tarafından çok çabuk emileceğini göreceksiniz. Çay yoksa yerine küçük bir kase kahve veya karbonat kullanabilirsiniz.

Çay poşetlerinin kötü kokuları maskeleme yeteneğine sahip olduğunu biliyoruz, neden evinizin farklı alanlarında denemiyorsunuz? Kullanılmış bir çay poşetini kedinizin tuvalet kutusuna veya çöp kutunuzun dibine koyabilirsiniz ve orada da harikalar yaratacaktır. Dezenfektanlı buzdolabı temizleyicisi

Bonus ipucu: Çay ayrıca, ev bitkilerinizi zararlı mantar veya küflerden koruyabilir. Biraz su kaynatın ve kullanılmış çay poşetini buna ekleyin. Bir çeşit zayıflama çayı mı yapacaksınız? Bu çay suyunun tamamen soğumasını sağlayın ve daha sonra iç mekan bitkilerinizi sulamak için kullanın. Buzdolabı koku giderici tabletleri yapabilirsiniz


Paylaş.

About Author

Comments are closed.