Buzlu Araba Camını Temizlemenin 3 Kolay Yolu

0

Sabah işe gitmek için dışarı çıktığınızda görmek isteyeceğiniz son şey camları buzlanmış bir arabadır. Bir buz kazıyıcı ile kazıyarak camlardan buzu temizlemek zaman alır ayrıca cam da çizilebilir. Ancak tek çözüm buzu direkt kazımak değil.

Bu hızlı, kolay püf noktalarından herhangi biriyle pencerelerinizi buzdan arındırabilirsiniz.

Ilık su kullanın
Biraz ılık su işinizi kolaylaştıracaktır. Ilık suyu sadece ön cama ya da tüm camlara dökebilirsiniz. Su çok sıcak olmamalı, ani sıcaklık değişimi camın çatlamasına neden olabilir. Cam çatlamasa bile yine aynı hızla camların buzlanmasına neden olur. Araba camının buhar olmasını engellemenin kolay yolu

Su, çoğu buzu çabucak yumuşatır veya eritir. Bazı durumlarda buz, ön camda yarı şeffaf, “bulanık” bir halde kalabilir. Neyse ki, bu yumuşatılmış buzun çıkarılması genellikle çok kolaydır. Kalan buzları cam silecekleri veya bir bezle temizleyebilirsiniz.

Kendi buz çözücünüzü yapın
Ticari bir buz çözücü satın alabilir ve bunu da camdaki buzları kolay temizlemek için kullanabilirsiniz. Ama bunun para harcamak istemezseniz kendi buz çözücünüzü evde de yapabilirsiniz. Araba temizlerken yapılan en sık 6 hata

Alkolü temiz, kuru bir sprey şişesine dökün. Birkaç damla bulaşık sabunu ekleyin. Kapağı kapatın ve karıştırmak için biraz sallayın.
Buz çözücüsünü doğrudan pencerenizin buzlanmış bölümlerine püskürtün. Bir veya iki dakikadan daha fazla beklemenize gerek yok.
Normal şekilde hafifçe kazıyın. Buzu sıyırmak için plastik kazıyıcı ya da bez kullanabilirsiniz.

Kredi kartı ile buz çözme
Hiçbir alet ya da çözüm için herhangi bir şeye sahip değilseniz son çare olarak bir kredi kartı kullanabilirsiniz. Başlamak için aracınızı çalıştırın ve camları ısıtmak için ısıtıcıyı yüksek seviyeye getirin. Biraz zaman alacaktır ama bir süre sonra buzlar erimeye başlar.

Uygun bir kredi kartı bulun. Süresi geçmiş banka kartı ya da az kullandığınız sert bir mağaza kartı da olabilir. Çünkü kartın zarar görme riski bulunuyor. Kartın geniş tarafından tutarak buzu kazımaya başlayın. Kartın kırılmaması için çok fazla bastırmayın. Kazımanızı kolaylaştırmak için ara sıra cam sileceği suyundan yardım alabilirsiniz. Aracınızın yeni gibi kokmasının püf noktaları


Paylaş.

About Author

Comments are closed.