Cam Kavanozlar ve Şişelerden Koku Nasıl Çıkarılır?

0

Kullanılmış cam kavanozlar ve şişeler, içinde saklandıktan sonra yiyeceklerden gelen kokuları tutabilir. Kavanoz veya şişe sadece su tutsa bile, küf kokusu ile bırakılabilir. Bu eşyaları tekrar kullanmak isterseniz, kokudan kurtulmalısınız. Şişeleri ve kavanozları temizlemek kokuyu biraz azaltmaya yardımcı olacaktır, ancak kokudan tamamen kurtulmak için, kokuyu nötralize eden sirke gibi bir bileşen eklemeniz gerekecektir.

Sıcak veya soğuk olması durumunda cam kavanozların ve şişelerin oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Temizleme sırasında su yoluyla cam kavanozları veya şişeleri ani sıcaklık değişikliklerine maruz bırakmak camın kırılmasına neden olabilir. Turşu Kavanozundan Koku Nasıl Çıkarılır?

Kavanoz ve şişelerin içine bir tatlı kaşığı bulaşık deterjanı dökün ve üzerine ılık su ilave edin. İç kısımlarda sıkışmış yiyecek varsa diye yarım saat bekletin.

Kiri çıkarmak için kavanozların ve şişelerin içini bir şişe fırça ile fırçalayın. Şişeleri ılık suyla durulayın.

Her şişeyi su ile doldurun ve 1 / 4’ünü beyaz sirke ile doldurun. Her birini bir kapak veya elinizle örtün ve tüm iç yüzeyleri beyaz sirke ile açığa çıkarmak için sallayın. Eski Şişelerdeki Yağ, Etiket ve Kokular Nasıl Çıkarılır?

Sirkenin bir gece kavanozlarda ve şişelerde kalmasına izin verin. Ertesi sabah ılık suyla durulayın ve kurumaya bırakın. Şişe ve kavanozlarda koku kalmadığını göreceksiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.