Cam Kırıklarını Temizlemenin Kolay Yolları

0

Herkesin başına gelmiştir. Elinizden bir bardak veya bir tabak düşer ve kırılır. Büyük parçaları toplarsınız ama gözle görünmeyen küçük parçalar kalır. O anda elektrik süpürgesini kullanıyorsanız farklı yöntemlerle küçük cam parçalarını toplayıp temizleyebilirsiniz.

Görebildiğiniz parçaları temizlemek kolay bir iştir. Zor kısım, çıplak ayakla onlarla temasa girene kadar fark edemeyeceğiniz o küçük minik kırıklardır. İşte kalan tüm parçaları almanın dört kolay yolu. Garip ama gerçekten işe yarayan temizleme yöntemleri

Yapmak istediğiniz ilk şey, gerçekten görebileceğiniz daha büyük kırık cam parçalarını dikkatlice kaldırmaktır. Sonra, görmesi zor olan küçük parçaları almak için bu dört yöntemden birini deneyin:

1. Patates – Büyük çiğ bir patatesi ortadan ikiye kesin, kesilen parçayı cam kırıklarının üzerine bastırın.

2. Ekmek dilimi – Cam parçalar yumuşak bir dilim ekmeğin içine doğru yapışacaktır.

3. Bant – Bu hiç de sürpriz değil, ancak bant küçük cam parçalarını tam olarak alacaktır. Kendinizi kesmekten kaçınmak için bulabileceğiniz en kalın ve en geniş bandı kullanın. Paketleme bandı işinize yarayacaktır. Patatesin 12 şaşırtıcı kullanımı

4. Kağıt havluyu su ile nemlendirin – Bir kağıt havluyu bir kaç kez katlayın, sonra cam parçalarına bastırmadan önce nemlendirin. Parçaların kağıda geçmeyecek kadar katlanmış olduğundan emin olun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.