Çamaşır Deterjanıyla Asla Yapmamanız Gereken Üç Şey

0

Hepimiz evde toz veya sıvı gibi çeşit deterjanlar kullanıyoruz. Ne tür bir deterjan kullanırsanız kullanın, bunun hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler var. Deterjanı döküp makinanın her şeyi yapmasını bekliyoruz. Ancak bu tam olarak doğru bir yol değil. Çamaşır Deterjanınızı Güçlendirmek İster Misiniz?

Çamaşır deterjanınızdan en iyi şekilde faydalanmanız için yapılması ve yapılmaması gerekenler

1. Dozaj
Çamaşır deterjanı söz konusu olduğunda ortaya çıkan en yaygın hatadır. Bir çok kişi sadece doğru miktarı düşünmeden deterjanı makinaya koyuyor. Hatta temiz yıkaması için biraz fazla deterjan ilave ediyoruz. Hem boşuna para harcamış oluyorsunuz hem de yıkanan fiysilere zarar veriyorsunuz. Fazla deterjan sebebiyle giysileriniz yağlanabileceğinden ve daha hızlı kokmaya başlayabilir daha sonra tekrar yıkamanız gerektiği anlamına gelir. Bu yüzden daima önerilen miktarda deterjan kullanmalısınız. Çok az kullanmayın, çünkü kıyafetleriniz tamamen taze olmayabilir. Çay Ağacı + Biberiye İle Çamaşır Deterjanı Yapın

2. Büyük çamaşır makinesi
Büyük bir çamaşır makinası kullanıyorsanız ekstra deterjan eklemeyi unutmayın. Çamaşır makinelerinin büyüklüğü 6 kg ile 10 kg arasında değişmektedir. 9 kg’dan fazla çamaşır alan makinanız varsa o zaman çamaşırların gerçekten temiz olduğundan emin olmak için biraz deterjan kullanmalısınız. Bir veya iki kişi için (6 veya 7 kg) küçük bir makineye sahip kişiler biraz daha az deterjan kullanmalı. Sıvı Çamaşır Deterjanı Yapımı; O Kadar Kolay ki!

3. Ön Yıkama
Lekeleri çıkarmak gerekiyorsa, yalnızca makinanıza çamaşır deterjanı koymakla kalmayın; Lekeleri ön işlemden geçirirseniz, çamaşır makinenizden çok daha fazla yararlanabilirsiniz. Farklı tip lekeler ile yapmanız gerekenler:

Çimen lekeleri: Sıvı çamaşır deterjanı doğrudan lekenin üzerine dökün ve lekeyi çıkarmak için yumuşak bir fırça veya diş fırçası kullanın. Bu lekeler inatçıdır ve gerçekten kumaşın liflerinden çıkarılması gerekir.

Yağ lekeleri: Kumaşa ılık su ile durulayın ve ardından yağı çıkarmak için sıvı deterjan ya da bulaşık deterjanı kullanın. Daha sonra, çamaşırları makinede güçlü bir deterjan kullanarak yıkayın. Çamaşırlarınız Yıkandıktan Sonra Neden Taze Kokmuyor?

Vücut kirleri lekeleri: Lekelerin çoğunu hemen gidermek için kirli tulumları ve külotları soğuk suyla yıkayın.

Çamur veya kil lekeleri: Sert bir fırça kullanarak fazla çamuru veya kilden çıkarın. Ardından, lekeyi seyreltmek için giysileri ılık suya batırın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.