Çamaşır Makinanızı Temizliyor musunuz?

0

Çamaşır makinamızda kirli çamaşırları yıkar ve temizliğini sağlarız. Peki ya çamaşır makinanızı temizliyor musunuz? Çamaşır makinasının da temizlenmeye ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz?  Çamaşır makinalarında kullanılan deterjanlar kalıntıları bir süre sonra birikmeye başlar. Ayrıca hep nemli oldukları için içinde bir süre sonra koku oluşmaya başlar. Peki çamaşır makinanızı nasıl temizlemeniz gerekir? Çamaşır makinasına zarar veren 8 hata

Bunun için size doğa dostu bir öneride bulunacağız.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

2 su bardağı sirke

1/4 su bardağı karbonat tozu

1/4 su bardağı su

Temizleme süngeri

Yapılışı:

Küçük bir kase içinde karbonat ve suyu karıştırılarak işe başlayın. Bu çamaşır makinesini temizlemek için “Deterjan” olacak. Çamaşır makinasını temizlemek için bulaşın deterjanı nasıl kullanılır?

Makinenizin deterjan kabına karbonat ve su karışımını ekleyin. Tambur içine ölçme kabının içine dolduracağınız sirkeyi yerleştirin.

Çamaşır makinanızı sıcak su ile yıkamayı ayarlayın. Çamaşır makinasının kapağını kapatın ve çalıştırın. Çamaşır makinası çalışırken, karbonat ile sirke doğal olarak tüm temizlik işlemlerini yapacaktır. Makinanız içinde deterjan kalıntıları ve küf kokusunu kesinlikle kalmayacaktır.

İnatçı deterjan kalıpları ya da kalıntılarını temizlemek için karbonat ile temizleme süngeriyle ovarak çıkartabilirsiniz. Ardından tatlı su ile temizlemeyi unutmayın.

Çamaşır makinesini temizledikten sonra kuruması için kapağını açık bırakın. Kurutma makinası nasıl temizlenmeli?

Not: Çamaşır makinası temizlerken kesinlikle çamaşır suyu kullanmayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.