Çamaşır Suyu Lekesinin Kalıcı Olması Gerekmez

0

Çamaşır suyunun kullanmayı sevenlerin mutlaka başına gelmiş bir olaydır. Temizlik yaparken çamaşır suyu bir şekilde giysiye sıçrar. En sevdiğiniz süveterinizi ya da bir çift pantolonunuzu atmayın, çünkü lekeyi kumaştan kaldırmanın bir yolu var. Kıyafetlerinizi hala kurtarabilirsin!

Temizlik kesmek
Bu temizlik hack için gereken tek şey, analog fotoğrafların banyosunda kullanılan bir kimyasal olan, sodyum tiyosülfat. İki yemek kaşığı sodyum tiyosülfatı suyla dolu küçük bir kabın içine koyun ve karıştırın. Temiz bir bez kullanın ve bunu karışımın içinde ıslatın. Bezi temizlenene ve daha fazla çamaşır suyu emene kadar ağartma lekesini temizleyin. Çamaşırlarınızı yıkayıcıya atın ve genellikle yaptığınız gibi yıkayın. Bu numara, taze bir çamaşır suyu lekesinde yapıldığında en iyi sonucu verir. Çamaşır suyu kullanırken yapılan 3 hata

Çamaşır suyu
Çamaşır suyu rengi kumaştan çıkarır. Bu yüzden, sadece kumaşı yıkayarak kolayca kurtarabileceğiniz bir şey değildir. Ancak, The Guardian’ın küçük bir çamaşır suyu lekesini maskelemek için inanılmaz bir yöntemi var. Çamaşır suyunun kendisini kumaştan kaldıramasanız bile, rengin solmasına izin vererek lekeyi maskeleyebilirsiniz.

Alkol
Küçük çamaşır suyu lekelerini düzeltmek için ihtiyacınız olan şey budur: votka ya da berrak bir alkol ve pamuk. Pamuk topunu alkol ile doyurun ve lekeyi ovalayın. Alkol, kumaş boyasının yayılmasını sağlar, böylece çamaşır suyu lekelerini renklendirir. Lekeyi neredeyse hiç fark edilmeyecek zamana ovmaya devam edin. Bu büyük lekelerde işe yaramaz, ancak küçük bir sıçramalar için geçerlidir. Kumaşı soğuk suyla durulayın ve her zamanki gibi yıkayın. Çamaşır suyuyla asla temizlememeniz gereken 5 şey

Büyük lekeler
Kumaş kötü lekelenmiş ve yukarıdaki yöntem işe yaramıyorsa kıyafetleri çöpe atmanın yanı sıra bir seçenek daha var. Tüm öğeyi beyazlatmayı deneyebilirsiniz. Lastik eldiven takın ve bir kova suyla doldurun. Bir şişe kapağından daha fazla olmayan, az miktarda çamaşır suyu ekleyin. İstediğiniz renge ulaşıncaya kadar giyeceğiniz kovada karıştırın. Kovayı boşaltın ve suyla doldurun. % 3 50 mililitre hidrojen peroksit ekleyin ve kumaşı kovaya koyun. Hidrojen peroksit ağartıcıyı nötralize edecektir. Soğuk suyla durulamadan ve her zamanki gibi yıkamadan önce yaklaşık otuz dakika bekletin. Çamaşır suyu kokusu nasıl bastırılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.