Yıkama Sonrası Kullanılan Ev Yapımı Çamaşır Yumuşatıcısı

0

Ev hanımlarının favori ürünlerinden biri çamaşır yumuşatıcılarıdır. Çamaşırların hem yumuşamalarını hem de mis gibi kokmalarını sağlar. ancak bilinen bir gerçek ki, yumuşatıcılar kimyasallar içeriyor. Bunun için de son yıllarda ev hanımları mümkün olduğu kadar yumuşatıcılardan uzak durmaya çalışıyor. Peki siz çevre dostu çamaşır yumuşatıcısı yamak ister misiniz?  Üstelik yıkama sırasında değil, kuru çamaşır üzerinde kullanacaksınız. giyisileriniz hem yumuşak hem de güzel kokulu olacak.

 

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Küçük karıştırma kabı

1/4 kap Epsom tuzları

1/4 su bardağı kabartma tozu

30 20 esansiyel yağlar damla

Yapılışı:

Küçük bir karıştırma kabına kabartma tozu ve Epsom tuzlarını ekleyin. Epsom tuzu doğal yollardan giysiler yumuşatır, kabartma tozu kumaşlarıyeniler ve üzerlerinde bulunan bakterileri ve kalıntıları yok eder.

bir çatal yardımıyla kabartma tozu ve epsom tuzunu karıştırın. İçine en sevdiğiniz esansiyel yağlardan 20-30 damla damlatın.. Karışım mis gibi kokmaya başlayacaktır.

Hazırladığınız karışımı giysilerin üzerine kuru olacak iken dökün. Daha sonra giysilerini kurutma makinasına koyun. bu siırada da bir çorba kaşığı kadar karışımdan makinanın içine dökün ve çalıştırın.

Kurutma makinasından çıkardığını giysiler yumuşak ve güzel kokulu olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.