Camlar Neden Gazete Kağıdıyla Temizlenmeli?

0

Pencereleri temizlemek zor bir iş olabilir. Kimileri özel cam temizleme ürünleri kullanırken kimileri de sadece bulaşık sabunu kullanabilir. Camlarınızı temizlerken kullandığınız yöntem ne olursa olsun, lekesiz bir cam elde etmek neredeyse imkansızdır.

Camlarınızı temizlemek için o kadar zaman ve emek verdikten sonra lekesiz, pırıl pırıl bir cam görmenin püf noktası gazete kağıdından geçiyor. Camlarda hem temizlediğiniz an hem de sonrasında lekeler oluşmasını istemiyorsanız aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz. Doğal cam temizleme suyu nasıl yapılır?

Pırıl pırıl bir cam için mazlemeler

  • Gazete kağıdı
  • 240 ml su
  • 30 ml sirke
  • 50 ml bulaşıklık sabunu
  • Bir çekçek

Camlarınızı nasıl temizleyeceksiniz?

Su, sirke ve bulaşık sabununu iyice karıştırın karıştırın. Gazete kağıdını elinizle sıkıştırarak top haline getirin ve hazırladığınız sıvı karışıma batırın.  Daha sonra, camı dairesel hareketlerle ovalamak için kullanın. Camdaki yağmur lekelerini temizleme yöntemleri

Tüm pencereyi bu şekilde temizledikten sonra, tüm lekeler ortadan kalkıncaya kadar gazete kağdıyla camları dikey ve yatay yönde ovalamaya devam edin.

Camda kalan suyu camdan temizlemek için bir çekçek kullanın. Tüm lekelerin ve çizgilerin gittiğini göreceksiniz!

Kağıt ve mürekkep, pencere için bir tür fırçalama işlevi görür, ancak cama zarar vermez. Mikrofiber bezler dışındaki temizleme bezlerinin bıraktığı tüy sorununu yaşamamış olursunuz. Jaluzi perdeleri temizlemenin kolay yolu

Aynaları temizlemek için bu yöntemi de kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.