Ceketinizde Ter Kokusu Varsa 4 İpucu

0

Ceket çoğu insanın sahip olduğu bir giysidir. Onu hemen hemen her kıyafetle giyebilirsin ve yumuşak bahar havalarında, mükemmel bir palto işlevi görür. Ancak ceketinizi sık sık kullanırsanız, özellikle koltuk altında ter kokusu oluşur.

Ceketteki ter kokusu nasıl giderilir?
Ceketinizden ter kokusundan kurtulmanıza yardımcı olabilecek birkaç kullanışlı ipucu var. Tabii ki, en iyi yol her zaman ve her zaman kuru temizleyiciye götürmek olacaktır, ancak bu potansiyel olarak size pahalıya mal olabilir. Bu parayı başka bir şeye harcamayı tercih ederseniz ve daha ucuz bir seçenek bulmak istiyorsanız, sizi farklı ve etkili önerilerimiz olacak. Bu kolay ipuçları sayesinde ceketiniz kısa sürede tekrar taze kokmaya başlayacak. Ve sadece birkaç basit şeye ihtiyacınız var! Giysilerden ter kokusunu çıkarmanın 5 yolu

Sirke ve su:
Bir kovaya kayda değer miktarda sirke ve ılık su doldurun. Ceketi kovaya koyun ve doğru şekilde ıslatmasını sağlayın. Ardından, çamaşır makinesine yerleştirin ve normal bir programda çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı ile yıkayın. Ceket şeklini ve kalitesini koruyacak ve ter kokusu tamamen giderilecektir.

Sprey şişesi:
Diğer bir seçenek, bir sprey şişesini ılık su ve sirke ile doldurmaktır. Ceketin içini dışa doğru çevirin ve ceketin içine sirke karışımını püskürtün. Bir gece temiz havada dışarıda bırakın havalansır, ertesi gün ter kokusu olmayacaktır.

Özel giysi spreyi:
Özel giysi spreyleri satın alabilirsiniz. Bu yöntem için ceketi içten dışa döndürmeniz, püskürtmeniz ve gece boyunca dışarıda bırakması gerekir. Vücut kokusunu iyileştirmenin 6 yolu

Dondurucu:
Yeni bir ceketiniz var ve yıkamak istemiyorsanız önce bir gece dondurucuya koyun. Bu, ter kokularının koltuk altınızdan kumaşa girmesini önler.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.