Çekici Görünmek İstiyorsanız, Kibar ve İyi Olmanız Yeterli!

0

Lisede kendine çok güvenen, erkekleri parmağında oynatan, kötü kalpli kızlar daha popüler olabiliyorlar ama yapılan araştırmaya göre hayatın geri kalanında kötü kalpli güzel kızlar o kadar da popüler değil.

Çin’de, Huazhong Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre sıcak bir kişiliğe sahip olmak, sevecen ve de kibar olmak kadınların güzel olarak algılanması sağlıyor. Yani çekici ve güzel görünmek istiyorsanız iyi olun yeter! 🙂

Araştırma’da Çin Üniversitesi’ndeki 120 kişilik denek erkek grubu 3’e ayrılarak, 60 kadının güzelliği için puan vermeleri istendi. 3 grup da, modellerin güzelliği için yaklaşık olarak benzer puanlar verdi.

İki hafta sonra, aynı gruplardan yine kadın modellerin güzelliklerin değerlendirmeleri istendi. Bu sefer birinci gruba kadın modellerin kişilikleri için olumlu sıfatlar (yardımsever, kibar, güvenilir) yazılarak, ikinci gruba kadın modellerin kişilikleri için olumsuz sıfatlar (güvenilmez, kaba, zalim) yazılarak, üçüncü gruba da hiçbir şey yazılmadan kadın modellerin güzellikleri için puan vermeleri istendi.

Bu sefer, olumlu özelliklere sahip olduğu söylenen kadın modellere iki hafta önce verdikleri puanlara göre daha yüksek puanlar verdiler. Olumsuz özelliklere sahip olduğu söylenen kadın modellere de, iki hafta önce verdikleri puanlara göre daha düşük puan verdiler. Sonuç olarak aynı kadın modellere, iki hafta arayla verdikleri puanlar kişilik özelliklerine göre oldukça farklılık gösterdi.

Huazhong Üniversitesi’nde araştırmayı yürüten Yan Zhang; kişisel özelliklerin, yüz çekiciliğini etkilediği sonucuna vardıklarını söyledi.

Size dünyadaki tüm makyaj ve güzellik sırlarını verebiliriz, ancak araştırma ortaya koyuyor ki, güzel olabilmek için iyi, nazik, yardımsever, güvenilir bir insan olmalısınız! 🙂


Paylaş.

About Author

Comments are closed.