Çekmece Düğmeleri İle Odanızı Yenileyin

0

Mobilyalarınızdan sıkıldığınızı düşünüyorsanız ama bunun için bütçeniz yeterli değilse o zaman küçük değişiklikler yaparak havasını değiştirebilirsiniz. Özellikle çekmece düğmeleri ve çekmece kollarında yapacağınız değişikler odanıza inanılmaz bir hareket getirecektir. Yeni donanım, pahalı olmayan parçaların lüks görünmesine ve klasik parçaları modern alana daha yakın hale getirebilir.

Mağazaya gitmeden önce:
Değiştirmeniz gereken çekmece kolu veya düğmesi sayısını sayın
Donanımı değiştirmeyi planladığınız mobilya veya kapı parçası üzerindeki mevcut düğmelerin bir tanesini yanınıza alın.
Alışverişe çıkarken ilham vermesi ve renk eşleştirme için odanın genel bir fotoğrafını çekin.
Çekme noktalarında tutturma noktaları arasındaki mesafeyi ölçün. Yatak Odası Dekorasyonunda Yapılmaması Gereken Hatalar

cekmece-dugme2

Alışveriş yaparken göz önünde bulundurulması gereken birkaç nokta:
Kullanılabilirlik / İşlev

Ne sıklıkla donanımı kullanıyor olacaksınız? Çekmeceye / kapıya her gün birkaç kez erişirseniz, kolay ve rahat bir şekilde tutmanız ve biraz suiistimallere maruz kalacak bir şey seçtiğinizden emin olun. Tokmaklar veya çekmeler nerede kullanılır? Mutfağa yükleyecekseniz, kolayca temizlenebilecek bir şey seçtiğinizden emin olun, kir ve kiri sıkıştırabilen oymalarla dolu karmaşık düğmeleri kullanmaktan kaçının. Küçük Salonlar İçin 10 Gizli Dekorasyon İpuçları

Boyut
Düğmenin veya çekmecenin yüksekliği veya uzunluğu, bir öncekinden daha büyük veya daha küçük olduğunu mu düşünüyorsunuz? Öyleyse, kapının / çekmecenin sallanabileceğini, dolabınıza zarar verebileceğini unutmayın.

cekmece-dugme

Değiştirme
Birkaç ekstra düğme satın alın. İşlem sırasında kırılma meydana gelebilir, bunun için yedeklerinin olması her zaman iyidir. Evinizin Aydınlık Görünmesi İçin Püf Noktaları

Eski donanımınızı değiştirmek son derece kolaydır. Sadece bir tornavida tutun (elektrikli bir matkap kullanmayın) ve çekmece veya dolabın arka tarafındaki vidayı dikkatlice çıkarın.

Düğmesi veya çekme vidası yoksa, bir somun ve rondela arayın; somunu sökün ve pulu kaydırın ve düğmeyi çekmecenin önünden çekin.

Yeni düğmesinden somunu ve rondelayı çıkarın ve düğmeyi çekmece içindeki mevcut delikten geçirin.

Rondelayı cıvata üzerine yerleştirin ve somuyla yerinde tutun. Çekmecenizin veya kapınızın arka tarafı ile aynı hizaya gelecek şekilde büktüğünüzden emin olun.

Somunu mümkün olduğunca gergin şekilde bükün. Muhtemelen, topuzun sarsıldığını hissederseniz, zaman zaman somunu sıkmanız gerekecektir. Evinizi Dekore Ederken Kaçınmanız Gereken Noktalar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.