Cep Telefonunuz Islanırsa En İyi Çözüm Nedir?

0

Cep telefonları günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Vaktimizin büyük bölümünü telefonlarımıza bakarak geçiriyoruz. böyle olunca da sürekli yanımızda taşıyoruz. Tabi böyle olunca telefonlarımızın başına kazalarda geliyor. En kötüsü de ıslanması…

Cep telefonlarının başına gelen en sık kaza ıslanma olduğu için testler de bu yönde yoğunlaşıyor. birçok yöntemin denendiği testler sonucunda en etkili yöntemin pirinç olduğu ortaya çıktı. Cep telefonu şarjı uzun süre nasıl dayanır?

Deney iki bölümden oluşuyordu: Dokuz telefon ıslatıldı ve farklı kurutucu ajanlarla kuruması sağlandı. telefonun ıslandıktan sonra bir sünger üzerine konulması testi başarılı oldu. Neden tuvalete cep telefonu ile gitmemelisin?

Cihazdan olabildiğince fazla su çıkarıldıktan sonra, kurutma makinasının kullanılması da telefonun kurtarılmasına yardımcı olabilir.Kurutucu madde kullanılıyorsa, test edilen seçeneklerden en iyisi silis jeli, bunu kuskus ve pirinç izliyor. Geleneksel kedi kumu, yulaf ve chia tohumları, telefonun içinde toz ve artıkların kalmasından dolayı tavsiye edilmiyor. İnternet ve cep telefonunun kanserojen etkilerinden kurtulmanın 11 yolu

Sünger deneyi, açık havanın, silika jel veya diğerlerinden daha iyi bir kurutma ajanı olduğunu ortaya çıktı. Ama tabi telefonun ne kadar sürede suda kaldığı, içinde bulunduğu suyun durumu gibi etkenler de işin içine giriyor. Ancak testler gösteriyor ki, en iyi ve en etkili çözüm pişmemiş pirinç. Telefondaki fazla suyu aldıktan sonra telefonu pirinçin içine gömün. en az 12 saat süreyle bekletin. Telefonun kurtulma şansı yüksek olacaktır.


Share.

About Author

Comments are closed.