Çeyiz Listesinde Olması Gerekenler

0

Hayat tek başına devam ettirilemeyecek kadar zor, bu yüzden ruh eşi kavramı var. Birisiyle tanışıp aşk denilen o güzel duyguyu tadıyorsunuz. Ömrünüzün sonuna kadar birlikte olmak, onunla uyuyup onunla uyanmak, hayatın getireceği tüm zorluklara birlikte göğüs germek için aldığınız evlilik kararını ailelerin huzurunda birer alyans ile taçlandırdıktan sonra o tatlı koşuşturmaca başlıyor. Gelinlik seçimiydi, damatlıktı, düğün davetiyeleriydi derken aşk yuvanız için en iyi seçimleri eksiksiz yerine getirmek için çabalamaya başlarsınız. Bu tatlı ve bir o kadar da yorucu bir koşuşturmacadır. Peki, bu maratonu nasıl atlatacağınıza karar verdiniz mi? Her şeyden önce kesinlikle bir liste yapmalısınız. Nerede ne kullanacağınızı yazarsanız her şey daha yolunda gidecektir.

Bir çeyiz setinde olması gereken mutfak eşyaları, banyo eşyaları, tekstil ürünleri gibi eşyalardan oluşur ve istediğiniz ürünleri listeye ekleyebilirsiniz. Sonuçta sizin eviniz, sizin çeyiz listeniz olacak. Oluşturduğunuz liste sayesinde aklınızda olup da almayı unuttuğunuz bir durumla karşılaşmayacaksınız.

Mutfak İçin Liste

Sevdiğiniz adama lezzetli yemekler yapacağınız, ailelerinize yemek davetleri vereceğiniz o güzel yemeklerin pişirecek, sonrasında çaylarınızı yudumlayarak güzel sohbetler edeceksiniz Bu güzel anlarınız da evinizi şenlendiren misafirlerinize özel takımlarınızı sunarak sizin için ne kadar değerli olduklarınız gösterebilirsiniz. Bu değerli anlar için gerekli olan ürünlerin listesi aşağıda yazılıdır. Zevkinize göre seçtiğiniz modelleri seçerek harika sofralar kurmaya sayılı günleriniz kaldı.

Öncelikle yemek yapmak için teflon tencere seti, çelik tencere seti, teflon tava seti ve düdüklü tencere; günlük kullanacağız 6 kişilik yemek takımı ve 6 kişilik çatal-kaşık-bıçak takımı, misafirleriniz için 12 kişilik yemek takımı ve 12 kişilik çatal-kaşık-bıçak takımı; ayrıca gerekli olanlar çaydanlık, çay bardağı takımı, tepsi takımı, 6 yâda 12 kişilik su takımı, sahan seti, neskafe fincan takımı, kepçe takımı, bıçak takımı, tahta kaşık, spatula, meyve bıçağı seti, kahvaltılık saklama seti,  kek kalıbı, tuzluk-biberlik, yağlık-sirkelik, saklama kavanozları veya kapları,  salata kâseleri, çerez takımı, makarna süzgeci,  limon sıkacağı, derin plastik kaplar, rende, oklava,  merdane, elek, kesme tahtası ve baharat takımı listenizde olmalıdır.

Ev Tekstil Ürünleri İçin

Yatak odanızdan oturma odanıza kadar gerekli ola ürünlerin listesi yazılıdır. Yatak odanız için özel yatak örtüleri seçmeyi unutmayınız. Uyku seti, masa örtüsü, bornoz takımı, havlu takımı, salon için ve mutfak için örtü takımı ve banyo seti olarak listenizi oluşturabilirsiniz.

Elektrikli Aletler İçin Liste

Mutfak ve evin diğer bölümleri için gerekli olan elektrikli aletleri listenize eklemeyi unutmayınız. Bir evde olmazsa olmazlardandır elektrikli küçük ev aletleri.

Elektrikli süpürge, ütü, su ısıtıcısı, çırpıcı, tost makinesi ve saç kurutma makinesini ekleyiniz. Ayrıca kendiniz için kişisel bakım ürünleri de ekleyebilirsiniz listenize.

El Emeği Göz Nuru

Her anne kızının çeyizi için özel ürünler yaptırıyor ve insan bu el emeği göz nuru eşyaları kullanmaya kıyamıyor. Kullanmayacak olsanız da kesinlikle bir gelin çeyizinde olması gerekli ürünlerdir. Kenarları işlemeli ve süslemeli havlular, misafirleriniz geldiğinde ortaya çıkartarak onlara ne kadar önem verdiğinizi gösterebilirsiniz. Ayrıca başörtüleri, seccadeler, iğne oyaları, patikler ve lifler ile harika bir çeyize sahip olacaksınız.

Gelinlere son bir öneri; eşiniz ile hoş dakikalar geçireceğiniz geceleriniz için çeyizinize birbirinden seksi ve dikkat çekici gecelikleri eklemeyi unutmayınız. Bir kadının çeyizinde olmazsa olmazıdır gecelikler. Eşinize alacağınız pijama takımını çeyiz listenize eklemeyi de unutmayınız.

Listeniz hazır, artık alışverişe çıkıp eviniz için gerekli eşyaları almanızın zamanı geldi. Listeniz sayesinde her şeyi rahatlıkla alabilecek, ‘ unuttuğum bir şey var mı?’’ ikilemine düşmeden gönül rahtlığı ile çeyizinizi hazırlayacaksınız. Böylelikle diğer organizasyon işlerine ayıracak daha çok vaktiniz kalacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.